Canon prezentuje cztery kolorowe urządzenia wielofunkcyjne A4 dla biur i niewielkich grup roboczychPoprzedni artykuł 

Firma Canon rozszerza linię kompaktowych kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4, które oferują rozbudowaną funkcjonalność. Do serii imageRUNNER dołączyły nowe modele: imageRUNNER C1225, imageRUNNER C1225iF, imageRUNNER C1325iF i imageRUNNER C1335iF.

Francis Thornhill, Product Marketing Manager, Canon Europe komentuje: „Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia oferty o nowe urządzenia wielofunkcyjne dla biur i grup roboczych, oferujących bogatą funkcjonalność. Stanowią one połączenie najnowszych technologii z charakterystyczną dla produktów Canon jakością i niezawodnością. Obecnie oferujemy rozbudowane portfolio rozwiązań drukujących, które stanowią odpowiedź na zróżnicowane potrzeby klientów”.   

Wartościowe rozwiązania

Prezentowane produkty oferują rozbudowaną funkcjonalność, dzięki której klienci biznesowi zyskują dostęp do wartościowych, przystępnych cenowo rozwiązań. Nowe urządzenia zapewniają szybki, kolorowy druk, kopiowanie, skanowanie, faksowanie i rozbudowane opcje wysyłania. Zaprezentowane produkty posiadają  także wygodny 8,9-centrymetrowy kolorowy wyświetlacz, który działa na zasadzie „dotknij i przesuń” (tap and swipe), a także zapewnia wsparcie1 dla Genuine Adobe® PostScript 3TM.

Nowe modele oferuję wydajny - z finansowego punktu widzenia - druk kolorowy, który jest zasługą wykorzystania technologii zastosowanej wcześniej w urządzeniach imageRUNNER ADVANCE C250/ 350. Po raz pierwszy w serii kolorowych urządzeń A4 imageRUNNER Canon zastosował oddzielnie toner i bęben, aby zredukować ilość odpadów oraz osiągnąć wyższą wydajność druku.

Seria imageRUNNER C1300 została stworzona z myślą o niewielkich grupach roboczych i biurach, w których miesięcznie drukuje się od 1 do 6 tys. stron. Nowe urządzenia dobrze sprawdzą się także przy realizacji zleceń rozliczanych za klik. Oferują znacznie niższy - w porównaniu do serii imageRUNNER C1028 - koszt bieżącej obsługi czy całkowity koszt posiadania (TCO).

Seria imageRUNNER C1225 została zaprojektowana z myślą o środowiskach, w których miesięcznie drukuje się do 1 tys. stron. Oferuje łatwy proces instalacji i doskonały stosunek wartości do ceny. W standardzie urządzenie dostępne jest wraz z kolorowym tonerem, którego maksymalną wydajność obliczono na 12 miesięcy.

Wysokiej jakości rezultaty

Nowe urządzenia zostały zaprojektowane, by zapewnić wysokiej jakości kolorowe wydruki. Wyposażono je w unikatową dla modeli z serii imageRUNNER technologię V2 Vivid and Vibrant, dzięki której firmowe dokumenty produkowane w kolorze pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji. Maksymalny cykl pracy nowych urządzeń wynosi do 50 tys. stron, a kolorowe wydruki są produkowane w najwyższej jakości. Modele imageRUNNER C1200 i C1325iF oferują prędkość pracy do 25 stron na minutę, a imageRUNNER C1335iF drukuje do 35 stron na minutę.

Nowe modele są pierwszymi z serii imageRUNNER, które wspierają standard wydruków mobilnych Mopria i oferują zróżnicowane opcje łączności, w tym m.in. AirPrint™, wydruk i skanowanie z pamięci USB, jak również aplikacje Mobile Printing and Scanning. Z kolei bogate możliwości w zakresie skanowania do zdefiniowanych lokalizacji czy zapis w wybranych formatach (np. przeszukiwalny PDF) ułatwiają przetwarzanie dokumentów.  

Zabezpieczenie poufnych informacji

W celu minimalizacji ryzyka ujawnienia danych w procesie druku, nowe urządzenia oferują zabezpieczenia, takie jak iPSec, funkcja Department ID czy standardy autoryzacji. Z kolei opcja szyfrowania dokumentów PDF zapewnia bezpieczeństwo skanowanych danych. Urządzenia z serii imageRUNNER C1300 są kompatybilne z wiodącym na rynku oprogramowaniem do zarządzania drukiem uniFLOW, które zapewnia m.in. funkcję My Print Anywhere (kontrolowane zwolnienie wydruku na dowolnym urządzeniu) oraz system identyfikacji za pośrednictwem wizytówek. Dzięki temu, nowe modele sprawdzą się także jako część większej floty urządzeń w dużych przedsiębiorstwach.

Wydajne zarządzenie i kontrola

Po raz pierwszy rozwiązania z zakresu zarządzania flotą znane z serii imageRUNNER ADVANCE zostały zastosowane w serii imageRUNNER. Dzięki temu nowe modele mogą być wdrażane, jako część większej floty. Urządzenia z serii imageRUNNER C1300 pozawalają na zdalną konfigurację partii druku i aktualizację oprogramowania, monitorowanie zapasów tonera i zarządzanie zamówieniami materiałów eksploatacyjnych. Co więcej, możliwa jest zdalna diagnostyka i dostęp do statystyk, co odciąża klientów. Nowe urządzenia są kompatybilne z oprogramowaniem uniFLOW, aby ułatwić zarządzanie firmową flotą, ale także lepiej planować i kontrolować koszty druku.

Zaprezentowane modele zapewniają wsparcie popularnych standardów IT, dlatego proces integracji i włączenia do istniejącego środowiska będzie płynny. Funkcja Department ID oferuje podstawowe opcje z zakresu kontroli, takie jak np. ograniczenie możliwości tworzenia wydruków kolorowych do wybranych osób. Dzięki temu firma może efektywniej zarządzać kosztami i kontrolować wydatki związane z produkcją dokumentów.

Rozwiązania bardziej przyjazne środowisku

Nowe urządzenia wielofunkcyjne posiadają certyfikat Energy Star oraz wiodące w swojej klasie wskaźniki TEC (Total Energy Consumption) – w trybie uśpienia zużycie energii wynosi mniej niż 1W. Dodatkowo, urządzenia rozpoczynają pracę natychmiast po przyjęciu zlecenia, co zapewnia optymalne połączenie wydajności z ograniczaniem wpływu na środowisko naturalne.

W marcu 2015 r. urządzenia imageRUNNER C1225iF, C1325iF i C1335iF będą dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji. Model imageRUNNER C1225 będzie dostępny za pośrednictwem lokalnych oddziałów: Canon Middle East, Canon Eurasia, Canon South Africa, Canon Central and Eastern Europe, Canon Polska, Canon Czech Republic, Canon Slovakia, Canon Hungary i Canon Russia.

imageRUNNER C1325iF i C1335iF – kluczowe cechy:

 • Kolorowe wydruki A4 z prędkością do 25/35 str./min (C1325iF/C1335iF)

 • Dostępne w standardzie funkcje druku, skanowania, kopiowania, faksowania i wysyłania

 • 8,9 cm kolorowy wyświetlacz typu „touch and swipe”

 • Maksymalna pojemność papieru do 2300 arkuszy; dwustronne drukowanie i skanowanie  

 • Technologia V2 Vivid and Vibrant

 • Maksymalny cykl pracy: 40000/50000 stron (C1325iF/C1335iF)

 • Wsparcie pracy zdalnej: certyfikaty Mopria i Apple® AirPrint™

 • Zdalne i scentralizowane zarządzanie urządzeniem

 • Zgodność z oprogramowaniem uniFLOW

 • Obsługa PCL i Genuine Adobe® PostScript 3TM w standardzie

 • Wiodąca w tej klasie urządzeń wydajność energetyczna

imageRUNNER C1225 i C1225iF – kluczowe cechy:

 • Kolorowe wydruki A4 z prędkością do 25  str./min

 • Dostępne w standardzie funkcje druku, skanowania, kopiowania, faksowania1 i wysyłania

 • 8,9 cm kolorowy wyświetlacz typu „touch and swipe”

 • Maksymalna pojemność papieru do 1200 arkuszy; dwustronne drukowanie i skanowanie  

 • Technologia V2 Vivid and Vibrant

 • Maksymalny cykl pracy 40000 stron  

 • Wsparcie pracy zdalnej: certyfikaty Mopria i Apple® AirPrint™

 • Łatwa instalacja; rozwiązanie typu „wszystko w pudełku”. Roczna gwarancja producenta1

 • W zestawie z urządzeniem toner, który pozwoli na drukowanie w kolorze do 12 miesięcy2

 • Obsługa PCL i Genuine Adobe® PostScript 3TM w standardzie1

 • Wiodąca w tej klasie urządzeń wydajność energetyczna

Na podstawie informacji firmy Canon Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności