Nowy automat B1 + sztancowanie, hot-stamping (złocenie)Poprzedni artykuł 

Follak stale poszerza zakres oferowanych usług. Przekłada się to na inwestycje związane z modernizacją parku maszynowego.

Do najświeższych należy zainstalowanie nowoczesnej maszyny do hot-stampingu i sztancowania. To najnowszy model automatu firmy Yoco, który pracuje w pełnym formacie B1+ (1060 x 750), obsługując materiały o gramaturze od 90g/m2 do 5 mm. Pozwala

to znacznie skrócić czas realizacji zleceń. W krakowskim oddziale Follak posiada ponadto

jeszcze dwa tygle wyposażone dodatkowo w opcję wykonywania hot-stampingu w formatach B2 i do B1.

Warto także zwrócić uwagę, że od połowy sierpnia 2015 roku w Krakowie uruchomiona została także obsługa naświetlania sit na podstawie przesłanych plików. Oznacza to, że klienci nie muszą już

dostarczać klisz do wykonania matryc na sito, wystarczy jedynie wysłać plik w formie elektronicznej, złożony na impozycji arkusza, który z ostanie przekazany do firmy w celu uszlachetniania. Usługa jest płatna, ale zapewne ograniczy u wielu klientów koszty związane z logistyką. Oczywiście, nie ma przeciwwskazań w wykonywaniu matryc sitodrukowych z dostarczanych klisz – ta metoda jest nadal respektowana przez naszą przygotowalnię.

Powyższe inwestycje to tylko początek zainaugurowanych działań modernizacyjnych, na przestrzeni najbliższych miesięcy firma zostanie wyposażona w kolejne urządzenia, które znacznie skrócą czas realizacji zleceń i pozwolą realizować jeszcze bardziej wyrafinowane projekty uszlachetniania druku.

Z poważaniem
Grzegorz Solarczyk

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności