Duże zainteresowanie ploterami Artemis na RemaDays 2017Poprzedni artykuł 

Duże zainteresowanie ploterami Artemis na RemaDays 2017
Duże zainteresowanie ploterami Artemis na RemaDays 2017

Drukarki ARTEMIS pracujące w technologiach LED, UV i solwentowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających podwarszawskie targi poligrafii i reklamy REMADAYS 2017.

Na stoisku T17 w hali F warszawskiego Warsaw Expo zaprezentowaliśmy zostały topowe drukarki marki ARTEMIS. Ich wspólną cechą jest jakość nieodbiegająca od najdroższych rozwiązań na rynku (a często je przewyższająca) przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej w stosunku do tych możliwości ceny!

Artemis ORION zdobył Srebrny Medal targów RemaDays i tytuł „The Prize for Innovations”.

Jednym z ciekawszych ploterów UV na rynku, które pokazaliśmy na targach był Artemis ORION. Jego największe zalety to ponad przeciętna rozdzielczość druku, rzeczywista, wysoka wydajność oraz jakość wykonania przy zachowaniu atrakcyjnej dla polskiego przedsiębiorcy ceny. Co dostajemy w zamian? Zaawansowaną maszynę o szerokich możliwościach zastosowania w różnych branżach. Mówi Paweł Stania, z działu marketingu dystrybutora.

Artemis Orion to seria stołowych ploterów o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis Orion UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.
Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.

Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration. Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję a ciężar jednostki wynosi ponad 2 tony. Warto zwrócić uwagę na łatwą obsługa plotera przez jednego operatora. Funkcja „poduszki powietrznej” czyli tak zwany odwrócony podsys ułatwia położenie ciężkich materiałów na stole roboczym plotera.

Drugim ploterem, który gościł na naszym stoisku był Artemis PULSAR. Jest to zastępca standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV możemy zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe jak banery oraz co najważniejsze i przyszłościowe… nośniki wrażliwe na temperaturę jak membrany, backlity i wiele innych.

Artemis Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularne podświetlane membrany, podświetlane elastyczne backlity, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak banery, plakaty, itd.
Za przyszłością tego rozwiązania przemawia więc brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas a co za tym idzie koszty.

Atramenty LED-UV są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Na pokładzie karetki znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m2/h.

Najciekawszym nośnikiem do jakiego warto wykorzystać ten ploter to tzw. „membrany” czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Jest to materiał bardzo rzadko wykorzystywany w kraju, kiedy to na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

Trzecim ciekawym rozwiązaniem spod znaku ARTEMIS, które drukował ponad 200 m2/h na REMIE, był najszybszy w ofercie ploter solwentowy rozwijający skrzydła maksymalnie do 260 m2/h!

Proszę sobie wyobrazić rolę banera 3,20 m zadrukowaną w nieco ponad pół godziny… Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce.
Szybki przemysłowy druk rolowy, możliwy jest dzięki głowicom Konica-Minolta.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności