recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Rewolucyjne zmiany w chroma.plPoprzedni artykuł 

Chroma.pl, najszybciej rozwijająca się drukarnia online w Polsce, debiutuje z nową odsłoną sklepu internetowego. Przełomowe zmiany wprowadzono w liczbie dostępnych konfiguracji produktów, których druk można zamawiać przez Internet. Rewolucją jest również możliwość automatycznej kalkulacji dowolnego nakładu druku.

Chroma jest pierwszą drukarnią online w Polsce i jedną z niewielu w Europie, które oferuje taką usługę. Ponadto w nowym serwisie znacznie skrócono proces składania zleceń i przyspieszono jego działanie. Zmiany mają na celu udostępnienie klientom najbardziej nowoczesnego narzędzia do zamawiania druku online i zwiększenie komfortu współpracy z drukarnią.

15 milionów konfiguracji plakatów, 4 miliony konfiguracji ulotek, i 2,5 miliona konfiguracji wizytówek to tylko niektóre liczby, które obrazują jak szeroki wybór produktów daje swoim użytkownikom nowy serwis największej drukarni internetowej w Polsce.

Chroma od dawna wyznacza trendy na rynku poligraficznym. Pierwsi wprowadziliśmy zamawianie druku online. Dziś w odpowiedzi na życzenia naszych klientów oddajemy w ich ręce serwis, który zrewolucjonizuje sposób składania zamówień druku przez Internet. Wpieramy się technologią, piszemy autorskie programy wyjątkowe w skali światowej, w trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja Chroma 3D Upload, która nie tylko sprawdza przesłane pliki, ale również poprawia błędy – powiedziała Monika Raczkowska z Chromy.

Dowolny nakład – tego jeszcze nie było

Zamawianie przez stronę internetową dowolnego nakładu to największa rewolucja jaką proponuje Chroma klientom. Do tej pory użytkownicy mogli wybierać tylko nakłady dostępne w konfiguratorze. Zainteresowani nakładem nietypowym musieli wysyłać zapytanie i oczekiwać na wycenę robioną przez handlowca drukarni. Teraz można robić to automatycznie. W nowym konfiguratorze użytkownik wprowadza własny nakład a system natychmiast wylicza wartość zamówienia. Znacznie przyspiesza to proces składania niestandardowych zleceń.

Automatyczna kalkulacja dowolnego nakładu to prawdziwa rewolucja w funkcjonalności serwisu drukarni internetowej. Chroma jest pierwszą drukarnią online w Polsce i jedną z niewielu w Europie, która daje takie możliwości – podkreśla Marcina Majda z Antigro, odpowiedzialny za stworzenie nowego serwisu.

Elastyczna konfiguracja – zero ograniczeń

Nowością w serwisie beta.chroma.pl jest możliwość praktycznie nieograniczonej konfiguracji produktów. Liczba dostępnych kombinacji wzrosła co najmniej dziesięciokrotnie w stosunku do poprzedniej wersji. Dobrym przykładem są ulotki składane. W starym serwisie połączony był format z typem składania, obecnie format wybierany jest osobno, a typ składania osobno. Po wykonaniu testów technologicznych wszystkie możliwe kombinacje formatu i typu składania ulotek udostępniono w nowym sklepie. W tej chwili można wybierać z ponad miliona konfiguracji tych produktów.

Elastyczna konfiguracja to wyjątkowy atut naszego nowego serwisu internetowego. Klienci mogą wybierać spośród milionów kombinacji plakatów, ulotek, czy wizytówek. Wkrótce również katalogów, przy których sami zdecydują, jaki powinien być papier na okładce i w środku. Znacznie przyspieszyliśmy też działanie panelu składania i kalkulacji zleceń. Do tego funkcjonujące już dotychczas w serwisie: podgląd wydruku i automatyczna weryfikacja plików 3D Upload oraz szybka wysyłka zamówienia, nawet tego samego dnia sprawiają, że klienci mogą czuć się z nami bezpiecznie - powiedział Andrzej Nowak z Chromy.

Konto firmowe – wielu użytkowników

Istotnym udogodnieniem z punktu widzenia firm korzystających z usług Chromy jest możliwość stworzenia oddzielnych kont dla każdego pracownika. W panelu klienta nowego serwisu beta.chroma.pl administrator konta danej organizacji może dodać dowolną liczbę użytkowników. Od tej pory wszystkie zamówienia składane przez różne osoby, będą widoczne w systemie jako wspólne i w ten sposób zostaną uwzględnione w programie rabatowym.

Inspiracje – bezpłatne wizualizacje (mock-upy)

Dla użytkowników serwisu beta.chroma.pl przygotowano inspiracje w postaci darmowych mock-upów udostępnionych do pobrania w formacie Adobe Photoshop. Ma to na celu ułatwienie klientom Chromy prezentacji swoim kontrahentom produktów z uszlachetnieniami, np.: wizytówek złoconych, ulotek srebrzonych, czy plakatów z lakierem High Gloss. Od teraz łatwo pokazać ekskluzywny produkt mając pewność, że będzie wydrukowany tak, jak został zaprezentowany na mock-upie.

Wersja beta.chroma.pl – na początek dwa serwisy jednocześnie

Obecnie działa wersja beta serwisu chroma.pl. Na początek firma uruchomiła możliwość zamawiania plakatów, ulotek i wizytówek. Chroma ma bardzo dobre oceny w Trusted Shop, który jest liderem w dziedzinie certyfikacji sklepów internetowych. Firma niezwykle dba o komfort pracy swoich klientów. Z uwagi na czas potrzebny na zapoznanie się w nowymi funkcjonalnościami równolegle będzie dostępny poprzedni serwis. Klienci będą mogli wciąż zamawiać w znanej wersji i stopniowo przyzwyczajać się do nowego sklepu internetowego. Wprowadzany serwis działa pod adresem beta.chroma.pl, a poprzedni chroma.pl.

Nowoczesna, w pełni mobilna strona

Nowa witryna została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami tworzenia serwisów internetowych. Beta.chroma.pl można obsługiwać na urządzeniach mobilnych. Przejrzysty i funkcjonalny panel wzbogacono nowoczesną grafiką, którą wyróżnia oryginalna typografia, atrakcyjne zdjęcia i minimalizm kompozycji. Całość tworzy wyjątkowy serwis, który wyznacza trendy w branży.

Na podstawie informacji firmy Chroma.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności