recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Kontynuacja rozwoju Grupy ModelPoprzedni artykuł 

W roku sprawozdawczym 2017 Grupa Model zatrudniała średnio 4285 pracowników - o 68 więcej niż w 2016 roku. Odsetek pracowników zatrudnionych w Szwajcarii wynosi 21% tj. 917 pracowników. Głównym powodem wzrostu przychodów był równoczesny rozwój wszystkich rynków krajowych, na których obecne są spółki Grupy Model.

Rosnąca popularność rozwiązań w obszarze opakowań z tektury falistej stała się zjawiskiem ogólnoeuropejskim, powodując pojawienie się „wąskich gardeł” w dostawach tektury falistej powiązanych dodatkowo ze znacznym wzrostem cen papieru. Wspominane podwyżki cen nie znalazły jeszcze pełnego odzwierciedlenia na rynku w postaci przełożenia na ceny opakowań. 86 milionów CHF zostało zainwestowanych w projekty modernizacji, rozbudowy i zrównoważonego rozwoju. Znakomite wolumeny sprzedaży Na rynkach krajowych w Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Czechach, krajach Beneluksu, Francji, Austrii, Słowacji i Chorwacji Grupa Model sprzedała ponad 1 246 km2 tektury falistej w opakowaniach i arkuszach.

Łącznie, liczba sztuk wszystkich opakowań z tektury litej i falistej sięgnęła 3 778 401 502 dając średnio około pięciu opakowań na Europejczyka! Obie szwajcarskie papiernie Grupy Model: w Weinfelden i Niedergösgen wyprodukowały ponad 388 000 ton (2016: 383 000) papieru na bazie makulatury. Perspektywy Ogólna siła gospodarki i szczególny sukces tektury falistej jako coraz popularniejszego materiału na opakowania stanowią dobrą podstawę do wykazania istotnego wkładu naszej branży w tworzenie nowej wartości w obszarze gospodarczym. W bieżącym roku obrotowym spodziewane są inwestycje równe tym z roku poprzedniego.

Na podstawie informacji Grupy Model

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności