Sun Chemical będzie wystawiać się na PrintWeekLive!Poprzedni artykuł 

Sun Chemical (stoisko E60) po raz pierwszy pojawi się na PrintWeekLive! (7-8 marca w Wasps Arena w Coventry, UK) i wykorzysta targi jako platformę do przedstawienia swoich najnowszych innowacji w obszarze energooszczędnego druku arkuszowego (zastosowania komercyjne i opakowaniowe) oraz wąskiej wstędze (etykiety).

Sun Chemical wykorzysta swój slogan "Brighter Ideas for Low-Energy Printing", by naświetlić zaangażowanie firmy w rozwiązania innowacyjne, przedstawiając wysoce wydajne, energooszczędne (LE) farby offsetowe UV (SunCure® StarLite), które obecnie zawierają farby utwardzane za pomocą ledów UV. Na stoisku dostępne będą próbki różnorakich innowacyjnych powłok SunCure dla druku arkuszowego w sektorze opakowań.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej "energooszczędnej" lampy UV (z domieszką stali) oraz technologii LED, rodzina SunCure StarLite została zaprojektowana do druku na papierze, kartonie i określonych rodzajach plastiku jak również do zastosowań w opakowaniach nieżywnościowych. Oprócz standardowych korzyści oferowanych przez utwardzanie UE - "druk od razu suchy i gotowy do finalnej obróbki" - systemy LE (energooszczędne) wykorzystują lampy rtęciowe z domieszką żelaza, które nie emitują krótszych częstotliwości UV (rozwiązanie wymagające późniejszej ekstrakcji ozonu). SunCure StarLite zostało specjalnie wypracowane dla wysoce-wydajnej produkcji litograficznej i oferuje doskonały przyrost punktów (dot gain) i utrzymanie koloru, zapewniając najwyższą jakość druku przy niskim poziomie zapachu, co jest znaczącą korzyścią dla operatorów pras i pracowników produkcji.

Goście stoiska Sun Chemical będą mogli również poznać SunCure® Starluxe, wszechstronną rodzinę farb litograficznych utwardzanych UV, zaprojektowanych do druku na zewnętrznych powierzchniach tektury niepowlekanej i powlekanej, wybranych materiałach plastikowych i podłożach nieabsorpcyjnych.

Na PrintWeekLive! Sun Chemical przedstawi również, po raz pierwszy na Brytyjskim rynku, SunLit® Publish - serię procesowych farb arkuszowych premium, stworzoną dla najwyższej jakości wydruków komercyjnych i publikacji, takich jak raporty biznesowe, katalogi artystyczne, czterobarwne książki i broszury. Dostarczenie zrównoważonej reprodukcji koloru i wysokiego połysku druku - szczególnie na papierze matowym lub półmatowym, który nie wymaga powłok wodnych lub olejowych - SunLit Publish zostało stworzone dla druku wysokiej szybkości i o wysokiej odporności, by ułatwić prace introligatorskie i zwiększyć produktywność, zmniejszając czas przezbrojeń.

James Mullooly, UK & Ireland Sales Manager, Offset and Narrow Web, Sun Chemical, komentuje, “PrintWeek jest reflektorem naświetlającym przyszłość branży, więc zdecydowaliśmy się wziąć udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nasza obecność będzie korzystna, pod względem reputacji jak również liczby i charakteru odwiedzających. Choć będziemy oczywiście w stanie przedyskutować z odwiedzającymi pełne spektrum naszych farb i materiałów eksploatacyjnych dla wszystkich rodzajów druku i obszarów zastosowań, tym razem skupimy się na naszej energooszczędnej technologii, jako że jest to temat cieszący się coraz większym zainteresowanym. Korzyści oferowane przez maszyny drukarskie LE UV i LED UV - znacznie niższe koszty energii i szersze spektrum zastosowań przy zmniejszonych gabarytach - powodują, że nie jest dla nas zaskoczeniem, że energooszczędne maszyny drukarskie są entuzjastycznie wprowadzane przez branżę. Drukarnie muszą jednak dążyć do tego by nowe inwestycje zwróciły im się jak najszybciej oraz by jak najszybciej osiągnąć jak najwyższą jakość druku. Dlatego właśnie skupimy się na naszych farbach SunCure Starlite i zestawie farb dedykowanym dla systemów LED UV."

Nasi goście będą mogli również skorzystać z najnowszej edycji Przewodnika Sun Chemical po najlepszych praktykach w druku opakowań wrażliwych oraz dedykowanych do żywnościowych w ramach konwencjonalnego offsetu oraz za pomocą farb i powłok utwardzanych UV/EB, zatytułowanego "Designing Packaging with Certainty". Ten 32 stronicowy przewodnik, zaktualizowany w zeszłym roku, przedstawia zmiany na rynku opakowań jak również nowe regulacje prawne i zawiera wytyczne, które pomagają stworzyć właściwy proces rozwoju bezpiecznych opakowań dla żywności i innych wrażliwych zastosowań w sektorze tytoniowym i farmaceutycznym. Piąta edycja przewodnika po najlepszych praktykach zawiera też informacje o kluczowych wyzwaniach stojących przed twórcami opakowań, bazując na ekspertyzie Sun Chemical w zakresie opakowań. Uwzględniając zmiany na rynku w ciągu ostatnich trzech lat, edycja 2017 charakteryzuje się poszerzonym zakresem i zawiera więcej informacji na temat opakowań drukowanych cyfrowo.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności