recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Połowa firm z sektora MŚP może zniknąć z rynku do 2023 rokuPoprzedni artykuł 

Według badań zrealizowanych na zlecenie Ricoh osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności jest priorytetem dla dużej większości managerów (86%) odpowiedzialnych za zarządzanie firmami z sektora MŚP. Co więcej, 52% badanych twierdzi, że bez wdrożeń nowych narzędzi technologicznych ich przedsiębiorstwo nie przetrwa i upadnie w ciągu najbliższych 5 lat.

Aż 70% biorących udział w badaniu managerów uznaje technologię za czynnik, który pozwoli ich organizacji rozkwitnąć. Sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw może wiele zyskać dzięki stworzeniu nowoczesnego środowiska pracy. Wyższy poziom efektywności osiągany przy użyciu narzędzi technologicznych i innowacji to kluczowy czynnik, który według zarządzających firmami z sektora MŚP, będzie przesądzał o tym, kto odniesie sukces.

W jakie rozwiązania chce inwestować sektor MŚP?

W pierwszej kolejności firmy chcą wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie. Wśród nich najczęściej wymieniano rozwiązania do automatyzacji (72%), analityki danych (64%), zarządzania dokumentami (62%) oraz wideorozmów (56%).

Javier Diez-Aguirre, Vice President Corporate Marketing w Ricoh Europe powiedział: “Firmy z sektora MŚP dostrzegły swoją szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad największymi graczami na rynku poprzez umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii. Przy czym znamienne jest to, że inwestycje w nowe narzędzia mają bardzo praktyczny charakter. Wdrażane są instrumenty dzięki którym codzienne zadania wykonywane są szybciej i bardziej efektywnie”.

O badaniu

W projekcie badawczym wzięło udział 1 608 przedstawicieli kadry zarządzającej małymi i średnimi firmami z 24 krajów.

Na podstawie informacji firmy Ricoh Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności