Moda, królowa i... Epson podczas London Fashion WeekPoprzedni artykuł 

Podczas London Fashion Week 2018 projektant Richard Quinn otrzymał nagrodę im. Królowej Elżbiety II (Queen Elizabeth II Award for British Design). Prezentowaną podczas pokazu kolekcję, podobnie jak inne projekty, stworzył dzięki możliwościom wydruku tekstylnego od Epson.

Serdecznie gratulujemy Richardowi Quinnowi, który otrzymał od Jej Wysokości Królowej Wielkiej Brytanii inauguracyjną Nagrodę im. Królowej Elżbiety za osiągnięcia w brytyjskiej branży projektanckiej. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się pod koniec spektakularnego pokazu nowej kolekcji Richarda podczas London Fashion Week (16 - 20 lutego 2018).

Brytyjska królowa po raz pierwszy wzięła udział w wydarzeniu London Fashion Week, zasiadając w pierwszym rzędzie dla VIP-ów obok Caroline Rush, prezes British Fashion Council oraz Damy Anny Wintour, redaktorki amerykańskiego wydania magazynu Vouge. Jej Wysokość miała przyjemność obejrzeć kolekcję Richarda, w której modelki i modele od stóp do głów ubrani byli w projekty składające się z kwiecistych i geometrycznych wzorów umieszczonych na tkaninach aksamitnych i lnianych, lycrze, folii oraz plisowanych szenilach. Cała kolekcja Richarda została wydrukowana w jego londyńskim studio na drukarkach firmy Epson przeznaczonych do drukowania na tkaninach. Całość uzupełniały dostosowane na potrzeby kolekcji buty, kozaki, torebki i rękawice zakrywające całe ręce oraz hełmy motocyklowe oklejone dopasowanymi wzorami przygotowanymi przez firmę Slam Signs, która również korzystała z urządzeń firmy Epson.

Nowa nagroda jest wyrazem uznania dla roli świata mody w społeczeństwie i dyplomacji. Wyróżnienia te będą przyznawane corocznie przez członka brytyjskiej rodziny królewskiej młodym projektantom mody lub akcesoriów. Pod uwagę brane będą talent i oryginalność oraz wartości społeczne i uwzględnienienie wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Richard Quinn zdobył uznanie za wyjątkowe wzory i wywrotowe podejście do stylu vintage. Równocześnie jego studio drukarskie, wyposażone w urządzenia firmy Epson, oferuje niedrogie usługi drukowania dla studentów. Podczas wydarzenia Richard podziękował swojej rodzinie, swoim przyjaciołom i wszystkim, którzy wspierali go podczas pracy. Nie obyło się też bez słów podziękowania dla firmy Epson: „Dziękuję, że uwierzyliście w moją wizję studia. Ciągły dialog i pasja do rozwoju bardzo mnie fascynują, a podczas każdego sezonu nasz zespół i ja uczymy się czegoś nowego.”

„Niezwykle inspirująca jest możliwość obserwowania sposobu w jaki Richard odkrywa potencjał technologii drukowania cyfrowego marki Epson. Jesteśmy ogromnie dumni z naszej współpracy, a nagroda Krolowej jest nie tylko wielkim wyróżnieniem, a także wyrazem uznania dla Richarda i jego zespołu za ich zaangazowanie, kreatywność i ciężką pracę”, powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson.

Na podstawie informacji firmy Epson Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności