Sun Chemical sfinalizował trzyletni kontrakt na kompleksową dostawę farb do Blackmore GroupPoprzedni artykuł 

Sun Chemical poinformował o podpisaniu trzyletniej umowy z firmą Blackmore Group, specjalizującą się w produkcji gazetowej i akcydensowej. Obejmuje ona dostawę różnego rodzaju farb stosowanych przez tę drukarnię: offsetowych konwencjonalnych, dostosowanych do technologii LED oraz coldsetowych. We wszystkich trzech przypadkach Sun Chemical przez najbliższe trzy lata będzie wyłącznym dostawcą, zaopatrującym Blackmore Group.

Umowa oznacza dla tej brytyjskim drukarni strategiczne zmiany w kontekście zakupów farb. W 2015 roku liczba ich dostawców wzrosła do trzech, co wiązało się z inwestycją w pełnoformatową maszynę Rapida 105, bazującą na technologii LED UV. Blackmore Group stała się wówczas pierwszą brytyjską drukarnią, wykorzystującą to energooszczędne rozwiązanie w produkcji pełnoformatowej.

Mówi Nigel Hunt – dyrektor ds. produkcji w firmie Blackmore: „Z perspektywy czasu decyzję o zainwestowaniu w LED UV postrzegamy rzecz jasna jako właściwą. Jednak oznaczała ona rozbudowę naszego parku sprzętowego o maszynę wykorzystującą kolejną – poza coldsetem i standardowym offsetem – technologię drukowania. Co więcej, w przypadku każdej z nich mieliśmy innych dostawców farb. Z myślą o maszynie LED UV pojawił się tu trzeci producent, którego traktowaliśmy również jako potencjalnego partnera przy udoskonalaniu istniejących farb, dedykowanych tej technologii. Niestety ta część współpracy nie została zmaterializowana, co dało nam impuls do poszukiwań kompleksowego dostawcy, zaopatrującego wszystkie użytkowane przez Blackmore Group maszyny”.
Brytyjska drukarnia współpracuje z Sun Chemical od wielu lat – firma ta jest dostawcą wykorzystywanych tu farb coldsetowych. Jak zapewnia Nigel Hunt, dotychczasowa współpraca, wysoka jakość produktów oraz rekomendacje ze strony Sun Chemical odnośnie jej farb przeznaczonych do drukowania UV ze strony innych europejskich klientów, którzy zdecydowali się na ich wdrożenie, zaowocowały podpisaniem kompleksowej umowy: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości farb coldsetowych tego producenta. Co więcej, Sun Chemical okazuje się być niezawodnym partnerem, zapewniającym odpowiednie wsparcie przez wszystkie lata naszej współpracy. Pod uwagę braliśmy również fakt, że farby tej firmy są wytwarzane w zakładzie znajdującym się zaledwie godzinę drogi od naszej drukarni. To ogromna zaleta, gdyż – poza zapewnieniem bieżących dostaw – możemy też skutecznie współpracować przy dalszym rozwoju istniejącego asortymentu”.

Po serii rygorystycznych testów w maszynie Rapida 105 z zastosowaniem farb SunCure Starlite LED UV, obie firmy podjęły działania zmierzające do ich udoskonalenia i dopasowania do produkcji realizowanej przez Blackmore. Po osiągnięciu zadowalającego efektu, pod koniec ub.r. pomiędzy obiema firmami rozpoczęły się rozmowy na temat trzyletniej umowy, uwzględniającej dostawy ze strony Sun Chemical wszystkich rodzajów farb (konwencjonalnych offsetowych, LEC UV oraz coldsetowych), znajdujących zastosowanie w obu drukarniach Blackmore Group, zlokalizowanych w Shaftesbury i Reading.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, w jaki sposób rozwija się nasza współpraca z Sun Chemical – kontynuuje Nigel Hunt. – Wspólnie bardzo ciężko pracujemy, zwłaszcza w kontekście technologii UV, nad udoskonalaniem farb. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje ze strony producenta, które mogą pomóc nam w rozwoju. Sun Chemical na bieżąco informuje nas o wszelkich nowinkach technologicznych. Wspólnie też pracujemy nad zmianami wprowadzanymi w poszczególnych produktach, więc jesteśmy świadomi charakterystyki kolejnej wersji farb, jakie pojawią się na rynku. Nie ma tu żadnych zaskoczeń – jest pełna przejrzystość działań. Tym samym Sun Chemical jest naszym partnerem w pełnym tego słowa znaczeniu”.

David Bland, dyrektor ds. sprzedaży w Blackmore Group, zwraca uwagę na ścisłą współpracę obu firm: „Okazuje się, że mając globalny zasięg i wykonywane we własnym zakresie ekspertyzy, Sun Chemical jest zawsze o krok przed konkurencją jeżeli chodzi o zgodność z obowiązującymi na danym rynku przepisach. Jeżeli np. pewne chemikalia czy substancje objęte są potencjalnym zakazem, natychmiast wdrażane są działania mające dostosować się do lokalnych regulacji prawnych. Współpracujemy z wieloma klientami z najwyższej półki, którym zdarza się prosić nas o potwierdzenie, że dana farba jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Sun Chemical każde z takich zapytań traktuje bardzo poważnie, dzięki czemu zawsze uzyskujemy od tej firmy rzetelną informację, którą bez ryzyka możemy przekazać klientowi”.
Adam Anderson – dyrektor zarządzający Sun Chemical w regionie Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich oraz RPA, podsumowuje: „Nasza oferta, uwzględniająca usługi o wartości dodanej, bazuje na trzech filarach: jakości, serwisie oraz innowacyjności. Blackmore to firma, której przyświecają te same bądź bardzo podobne wartości. W efekcie nasza współpraca od lat układa się w sposób nienaganny. Liczymy na to, że co najmniej przez najbliższe trzy lata będziemy ją kontynuować i rozwijać, wspierając Blackmore m.in. poprzez wprowadzanie dalszych udoskonaleń technologicznych w naszych farbach. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza relatywnie nowego obszaru, jakim są farby LED UV”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności