recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Stowarzyszenie Papierników Polskich zaproszone do udziału w promocji recyklingu wśród najmłodszych dzieciPoprzedni artykuł 

18 czerwca 2018 r. w siedzibie Biura SPP w Łodzi przeprowadzono spotkanie z przedstawicielami Fundacji CultureLab: M. Shmelova, M. Miłowska (członkinie zarządu Fundacji). Po stronie SPP uczestnikami rozmowy byli: J. Turski, K. Godlewska. Celem rozmowy było wyjaśnienie stanowiska SPP w sprawie prośby przedstawionej przez Fundację, która zawierała apel o przyłączenie się naszej branży do koalicji partnerów w przedsięwzięciu mającym polegać na przyjaznym podaniu podstawowej wiedzy na temat selektywnej zbiórki podstawowych strumieni odpadów.

Planowana inicjatywa aspiruje do objęcia edukacją początkową młodzieży przedszkolnej, najpierw na obszarze woj. mazowieckiego a w następnym etapie teren całego kraju. Misją planowanego przedsięwzięcia jest dotarcie do najmłodszej grupy społecznej obywateli, a proponowana formuła kształcenia to zabawy edukacyjne dla najmłodszych dzieci. Filarem działań operacyjnych projektu ma być naturalny potencjał po stronie rekrutowanych partnerów (instytucje sektora publicznego, podmioty gospodarcze).

Do kapitału początkowego w I etapie uruchomienia ww. inicjatywy zaliczono takie czynniki jak: istniejące zaplecze instytucji oświatowo - wychowawczych (placówki przedszkolne), istniejące narzędzia wsparcia organizacyjno-finansowego (organy samorządu lokalnego, inne ngo’s), isteniejący katalog dobrej praktyki w zakresie prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki odpadami (podmioty wprowadzające opakowania na rynek / podmioty zrzeszone w organizacjach odzysku i recyklingu). Najważniejszym wyzwaniem planowanego przedsięwzięcia będzie przygotowanie różnorodnej palety materiałów edukacyjnych przez Fundację, które odpowiadać powinny indywidualnej percepcji samych przedszkolaków, zdolne jednocześnie bawić i kształcić z pomocą ich opiekunów.

W konkluzji rozmowy ustalono, że ewentualna formuła zaangażowania naszej branży w działanie partnerskie z Fundacją zależeć będzie od postrzegania zgłoszonego pomysłu przez członków naszego Stowarzyszenia.

Na podstawie informacji Stowarzyszenia Papierników Polskich

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności