Epson rozszerza ofertę LFP o niedrogie i kompaktowe modele z serii TPoprzedni artykuł 

Firma Epson przedstawiła dwie nowe, przyjazne w obsłudze wielkoformatowe drukarki o dużej szybkości — 24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100. Te bezprzewodowe urządzenia z serii T są przykładem rozwoju firmy Epson na rynku drukarek CAD klasy podstawowej/średniej i charakteryzują się nowym, eleganckim i kompaktowym wyglądem połączonym z niezawodną wydajnością drukowania — integralną cechą rozwiązań technicznych firmy Epson.

Drukowanie planów, rysunków kreślarskich, oznaczeń czy plakatów szkolnych — drukarki SureColor T3100 i SureColor T5100 będą służyć fachowcom z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkownikom w małych biurach. Wyjątkowy tryb automatycznego przełączania umożliwia zmianę formatu drukowania między rolkami papieru wielkoformatowego a rozmiarami A4/A3 bez interwencji użytkowników. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

„Drukarki SureColor T3100 i T5100 zostały opracowane z myślą o innowatorach - inżynierach, projektantach i architektach - poszukujących niewielkich urządzeń, która idealnie wpasuje się w ich miejsca pracy” — powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson Europe. „Dzięki najnowszej technologii firmy Epson, która zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność, nowe drukarki pozwolą użytkownikom niemal w dowolnym miejscu na bezprzewodowe przesyłanie do druku dokładnych i żywych wydruków wprost z ich tabletów i smartfonów”.

Nowe urządzenia wykorzystują technologie głowic drukujących PrecisionCore MicroTFP i weryfikacji dyszy firmy Epson w celu automatycznego wykrywania i regulacji stanu dysz. Pozwala to na uzyskanie dokładnego i szczegółowego wydruku w formacie A0/E w czasie 31 sekund przy zachowaniu niezawodności klasy komercyjnej. Dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej i funkcji Wi-Fi Direct architekci i projektanci mogą bezproblemowo wykonywać wydruki z tabletów i smartfonów lub korzystać z kolorowego ekranu dotykowego LCD o przekątnej 4,3 cala oferującego prosty i intuicyjny system menu i nawigacji. Wysoko wydajne atramenty pigmentowe nowej generacji UltraChrome XD2 pozwalają na uzyskanie trwałych, spełniających wymogi archiwizacji wydruków o znakomitych kolorach i wyraźnych liniach na praktycznie każdym rodzaju papieru.

Dodatkowe informacje dotyczące drukarek SureColor serii T

24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100 wyposażono w wiele funkcji ułatwiających specjalistom zwiększenie produktywności, w tym:

  • Duże szybkości drukowania — Drukarki SC-T3100 i T5100 zapewniają dokładne wydruki w formacie A1/D w czasie odpowiednio 34 i 31 sekund.
  • Łatwość obsługi — Duży, intuicyjny 4,3-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD ułatwia wykonywanie zadań drukowania.
  • Kompaktowa, prosta budowa — Wyjątkowo małe rozmiary i elegancki, minimalistyczny wygląd zwiększają dostępną przestrzeń w miejscu pracy.
  • Rzadsza konieczność wymiany atramentu — Bardzo wydajne wkłady o pojemności do 50 ml (atrament kolorowy) i 80 ml (atrament czarny).
  • Możliwość drukowania z praktycznie każdego miejsca w biurze — Zintegrowana łączność bezprzewodowa i funkcja Wi-Fi Direct pozwalają m.in. na łatwe drukowanie z poziomu tabletów, smartfonów i nie tylko.
  • Wysoka wydajność — Głowica drukująca PrecisionCore MicroTFP wykorzystuje technikę precyzyjnej kontroli kropli, zapewniając wyjątkową przejrzystość wydruków, oraz gwarantuje niezawodną jakość klasy komercyjnej dzięki technologii weryfikacji dyszy.
  • Trwałe wydruki o żywych kolorach — Technologia atramentu pigmentowego nowej generacji UltraChrome XD2 umożliwia uzyskanie wydruków spełniających standardy archiwizacji o znakomitych kolorach i wyraźnych liniach.
  • Wszechstronna obsługa nośników — Obsługa rolek o długości do 24 i 36 cali oraz arkuszy o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali za pomocą automatycznego podajnika z funkcją automatycznego przełączania, jak również pojedynczych arkuszy w maksymalnym formacie A1 (model 24-calowy) lub A0 (model 36-calowy).
  • Precyzyjne i wyraźne szczegóły — Plany, rysunki kreślarskie, plakaty i inne materiały można drukować z rozdzielczością nawet 2400 dpi.
  • Łatwa konfiguracja — Błyskawiczny czas przygotowania drukarki do pracy.

Drukarki SureColor T3100 i T5100 będą dostępne w sprzedaży od września. Cena detaliczna modelu SC-T3100 wyniesie 995 EUR (bez VAT), a modelu SC-T5100 — 1450 EUR (bez VAT).

Na podstawie informacji firmy Epson Polska

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności