Pierwsze europejskie zamówienie na Ricoh ProTM VC70000Poprzedni artykuł 

Holenderski Zalsman to pierwsza firma w Europie, która złożyła zamówienie na atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro™ VC70000. Tam też odbyła się też pierwsza na świecie instalacja Ricoh Pro™ VC60000.

Wdrożony trzy lata temu model Pro™ VC60000 jest w pełni wykorzystywany a nowy system pozwoli na realizację rosnącej liczby zlecanych prac. Frans Selles, Dyrektor w Zalsman Innovative Print, powiedział: “Wykorzystujemy w pełni możliwości produkcyjne Pro™ VC60000. W ciągu tych kliku lat, bardzo dobrze poznaliśmy mocne strony tego systemu. Te doświadczenia pokazały nam ogromny potencjał drzemiący w atramentowych systemach produkcyjnych na papier ciągły”.

Pro™ VC70000 wyposażono w nową technologię suszenia, która znacznie skraca proces schnięcia. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydruków o wysokim poziomie krycia. Pozwala to na obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie zakresu realizowanych prac. Natomiast wykorzystanie nowych atramentów umożliwia rozszerzenie gamutu barwy.

Odkąd zainstalowano pierwszy z atramentowych systemów Ricoh obroty Zalsman pochodzące ze zleceń zrealizowanych w technologii druku cyfrowego potroiły się. Obecnie stanowią 30% ich całości. “Szacujemy, że do 2020 roku udział obrotów pochodzących ze zleceń zrealizowanych w technologii cyfrowej może wzrosnąć nawet do 50% - powiedział Herman Verlind, Dyrektor i współwłaściciel Zalsman. “Wysoka jakość i efektywność, którą zapewniają rozwiązania atramentowe przesądzają o tym, że coraz więcej użytkowników rezygnuje na ich rzecz z systemów offsetowych”- dodał.

Eef De Ridder, Vice President Commercial Printing, Commercial and Industrial Printing Group w Ricoh Europe powiedział: “Nasz nowy system i atramenty to rozwiązanie na które czekała branża. Dla takiej firmy jak Zalsman połączenie jakości i różnorodności, które oferują nasze systemy jest kluczowe w procesie przechodzenia z offsetu na druk cyfrowy.”

Na podstawie informacji firmy Ricoh Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności