Warsztaty prinTextile 2.0 na Łódź Young Fashion 2018Poprzedni artykuł 

API.PL kolejny raz wspiera młodych projektantów uczestniczących w jednej najważniejszych imprez branży modowej w Polsce – Łódź Young Fashion.

To międzynarodowe wydarzenie modowe organizowane przez Miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi promuje młodych projektantów z całego świata. Na ŁYF składają się pokazy mody, konkursy i warsztaty, w tym m.in.: Łódź Young Fashion Award, Ogólnopolski Konkurs „Złota Nitka” i Gala Dyplomowa absolwentów Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP. W jury konkursów zasiadają uznani i cenieni projektanci i designerzy.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się od 16 do 20 października br. w Łodzi. Wkład w program wydarzenia ma również API.PL. Warsztaty fashion PrinTEXTILE 2.0 odbędą się 16 i 17 października. Ich temat przewodni to „siła personalizacji” w druku na tekstyliach.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną sposoby aplikacji oryginalnych i personalizowanych projektów na odzież za pomocą technologii termotransferu:

  • folii termotransferowych (FLEX, FLOCK, FLEX DIGITAL) – dających szerokie możliwości przy minimalizacji kosztów inwestycyjnych,
  • druku DTG (personalizacja produktów bawełnianych);
  • druku sublimacyjnego (personalizacja produktów nie tylko poliestrowych)
  • druku ekosolwentowego (wydruki na foliach flex do druku).

Warsztaty wzbogaci prezentacja pt. „Trendy w druku na tkaninie na sezon S/S 2019”, którą poprowadzi Michalina Szurgot, doktorantka ASP.

Pokazy odbędą się z wykorzystaniem urządzeń marki EPSON, Transmatic, Summa i GRAPHTEC.

Warsztaty są bezpłatne z ograniczoną ilością miejsc.

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121

Data: 16-17.10.2018 (warsztat jednodniowy), godz. 11:00 – 15:00

Zapisy na www.api.pl!

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności