recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Karma dla psów firmy MERA w nowych opakowaniach FlexziBox, produkowanych przez MondiPoprzedni artykuł 

Firma Mondi niedawno opracowała nową linię opakowań na karmę dla psów, bazującą na koncepcji FlexziBox. Dotychczas linia ta była w całości wytwarzana z tworzyw sztucznych, obecnie w produkcji zastosowano również papier.

Stałym klientem Mondi jest średniej wielkości firma o nastawieniu prospołecznym, MERA Tiernahrung GmbH z Kevelaer w Niemczech, która pod marką własną, produkuje karmę dla psów na zlecenie sprzedawcy detalicznego, Fressnapf Tiernahrungs GmbH.

„Firma MERA szukała opakowania mającego zalety torby plastikowej – niewielką wagę, znakomite parametry barierowe, atrakcyjną jakość druku i długi czas przechowywania – ale w dotyku i wyglądzie przypominającego papier”, wyjaśnia Fitore Loshaj z Działu Handlowego obsługującego Niemcy, Austrię i Szwajcarię w Mondi Consumer Goods Packaging.

Firma Mondi zabrała się do pracy. W rezultacie stworzono dla firmy MERA zupełnie nowy produkt – opakowanie na karmę dla psów w trzech wygodnych rozmiarach, dostosowanych do potrzeb klientów:

  • 1 kg: opakowanie FlexziBox z płaskim dnem i laserową perforacją oraz zamkiem zaciskowym ułatwiającym otwieranie i zamykanie;
  • 3 kg: opakowanie FlexziBox z górnym suwakiem do wielokrotnego zamykania oraz
  • 10 kg: opakowanie FlexziBox również z górnym suwakiem i uchwytem w bocznej wstawce.

Całość wykonana jest z laminatu składającego się z brązowego papieru typu Kraft, przezroczystej poliestrowej (PET) warstwy środkowej oraz powłoki wewnętrznej z przezroczystego polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Wszystkie wersje opakowania mają funkcję wielokrotnego zamykania, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala dłużej zachować świeżość produktu. Największe opakowanie wyposażone jest również w uchwyt boczny umożliwiający łatwe przenoszenie. „Oczywiście dodatkową korzyścią jest fakt, że papier to surowiec odnawialny”, dodaje Fitore Loshaj.

Połączenie papier/PET/PE umożliwiło stworzenie innowacyjnego i przyjaznego klientowi opakowania na pieczoną karmę Nature's Effect firmy MERA, które jest innowacyjne i przyjazne klientowi. Firma ta twierdzi, że nowy proces wytwórczy skutkuje uzyskaniem „chrupiących pieczonych kawałków karmy o naturalnej jakości”.

„Zdajemy sobie sprawę z potęgi natury i szczególny nacisk kładziemy na pochodzenie i jakość wszystkich składników”, mówi Enes Tajic, Kierownik ds. Zakupów w MERA Tiernahrung. „Dlatego potrzebowaliśmy opakowania, które odzwierciedlałoby zasady jakimi się kierujemy. Firma Mondi opracowała idealne rozwiązanie, oferując opakowania FlexziBox, do produkcji których używa papieru”. Od wiosny 2018 r. karma w nowych opakowaniach jest dostępna we wszystkich sklepach Fressnapf/Maxizoo i online pod nazwą marki REAL NATURE Crafted Choice.

„Firma Mondi, posiadająca duże doświadczenie w produkcji zarówno opakowań papierowych, jak i plastikowych, do produkcji nowego FlexziBox zaangażowała dwa ze swoich zakładów – konwersja ma miejsce w Steinfeld w Niemczech, a drukowanie i laminowanie w San Pietro in Gu we Włoszech”, mówi Fitore Loshaj.

Na podstawie informacji firmy Mondi Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności