Polski Drukarz zaprasza na szkolenie „Effective Packaging - Skuteczne opakowanie"Poprzedni artykuł 

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje, w ramach Akademii Wiedzy, jednodniowe szkolenie „Effective Packaging - Skuteczne opakowanie", czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki”, przeznaczone dla wszystkich osób, które w codziennej pracy zajmują się opakowaniami.

Dla managerów marki, projektantów chcących poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne aspekty związane z zarządzaniem wizerunkiem produktu oraz warsztat projektanta opakowań, a także dla osób koordynujących wdrażanie marek własnych w sieciach handlowych. Szkolenie odbędzie się 11 grudnia 2018 r., w godzinach 9:00-17:00.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają usystematyzowaną wiedzę dotyczącą wykorzystania opakowań w marketingu, omówią i podsumują najnowsze trendy w projektowaniu opakowań z uwzględnieniem polskich potrzeb i realiów, otrzymają praktyczne narzędzia pomocne w efektywnej pracy z opakowaniami. Jednocześnie będzie to doskonała możliwość do swobodnej wymiany doświadczeń i dyskusji z praktykiem od wielu lat specjalizującym się w wykorzystaniu opakowań w marketingu.

Program

1. Wprowadzenie.

2. Opakowanie jako element tożsamości marki

- strategiczna rola opakowania w procesie budowania marki i efektywnej sprzedaży produktu

- funkcje opakowań, czyli czego konsumenci oczekują od opakowań i jak sprostać tym wymaganiom

- design świadomy – jak projektować opakowania skuteczne

- zmiana strategii naśladownictwa na rzecz oryginalności, wyróżniania i jakości.

3. Rosnące wymagania konsumentów: jak zmiany demograficzne i społeczne wpływają na oczekiwania konsumentów względem opakowań.

4. Marka własna – wyzwanie czy problem? Marki własne wiodących sieci handlowych w Polsce w ostatnich latach – omówienie sytuacji i kierunku, w którym zmierzają poszczególni gracze.

5. Trendy w projektowaniu opakowań na świecie – przykłady, wnioski, próba usystematyzowania wiedzy w tym zakresie, czyli czego możemy nauczyć się na doświadczeniach innych.

6. Omówienie trendów w projektowaniu opakowań w Polsce – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

7. Proces projektowy

- jak efektywnie pracować nad projektami opakowań

- dobry brief to znaczy jaki – zrozumienie założeń strategicznych podstawą efektywnej pracy z opakowaniami

- specyfika pracy projektanta – jak efektywnie komunikować się z projektantami opakowań

- badania opakowań – kiedy mogą pomóc, a kiedy zaszkodzić.

8. Druk opakowań – praktyczne aspekty przygotowania projektów do druku, czyli packaging design triangle (3P: producer – packaging designer – printer) jako czynnik sukcesu

9. Podsumowanie szkolenia.

Zgłoś udział

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności