Kalendarze trójdzielne z główką i kalendarze spiralowane - automaty od AkondyPoprzedni artykuł 

Automat spiralujący AB36CH
Automat spiralujący AB36CH
Półautomat spiralujący CB420
Półautomat spiralujący CB420
Automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych - Cal One
Automat do klejenia kalendarzy trójdzielnych - Cal One

Automatyzacja, zwiększenie mocy przerobowych przy realizacji średnich i wysokich nakładów kalendarzy jest tematem szczególnie istotnym w drukarniach pod koniec roku. Akonda dostarcza rozwiązania do produkcji kalendarzy trój- lub cztero-dzielnych oraz spiralowanych.

Ponad rok temu komercyjną premierę miało urządzenie Cal-One, autorski projekt realizowany w Polsce pozwalający na klejenie kalendarzy trój- lub cztero-dzielnych przy wykorzystaniu kleju na zimno lub gorąco. Pod koniec sierpnia zainstalowana została pierwsza maszyna pozwalająca na przyklejenie główki w cyklu półautomatycznym. Cal-One pozwala na realizację do 1000 kalendarzy na godzinę (bez różnicy czy trój- czy cztero-dzielne).

Urządzenia Cal-One zostały zainstalowane u liderów rynku i największych producentów kalendarzy pozwalając na zwiększenie mocy przerobowych przy coraz poważniejszych problemach z siłą roboczą – średnio jeden Cal One zastępuje pracę 6 par ludzkich rąk. Na czas publikacji niniejszego artykułu urządzenia zainstalowane w 2018 roku zrealizowały niespełna 1mln kalendarzy.

Proces produkcji kalendarzy spiralowanych również często nastręcza wielu problemów, dlatego Akonda oferuje również nowe, wysokiej jakości urządzenia do pół- i w pełni automatycznego zamykania opraw spiralowanych zapewniające szybki narząd i minimalizację strat przy produkcji. Model CB-420 automatycznie odwija i przycina spiralę, operator zakłada wkład na podaną spiralę, po przetransportowaniu wkładu następuje zamknięcie spirali – wydajności w zależności od rodzaju pracy mogą sięgać nawet 1100 sztuk na godzinę. Co jest bardzo ważną cechą – zmiana obsługiwanej spirali jest prostą, operatorską czynnością, bez konieczności długich narządów, zmiany narzędzi i generacji makulatury. Natomiast model AB-36CH jest automatem, gdzie operator jedynie podaje wkład a maszyna automatycznie realizuje pozostałe procesy z wydajnością do 2100 opraw na godzinę, jest to model w pełni przygotowany do masowej produkcji opraw. Oba modele są wyposażone w opcjonalny podajnik zawieszek.

Już dziś zaplanuj swoją produkcję na kolejny sezon ze sprawdzonym partnerem.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności