Zenon ŁAPIŃSKI przeprowadził szkolenie z hot-stampingu w drukarni POZKALPoprzedni artykuł 

Załoga drukarni POZKAL po szkoleniu teoretycznym z technologii hot-stampingu
Załoga drukarni POZKAL po szkoleniu teoretycznym z technologii hot-stampingu

W dniach 13-14 listopada Zenon ŁAPIŃSKI przeprowadził dwudniowe szkolenie z technologii hot-stampingu w jednej z czołowych drukarni akcydensowych w Polsce - POZKAL. Pierwszego dnia odbyła się 8-godzinna część teoretyczna, w której uczestniczyło 16 osób ze wszystkich działów technologicznych i produkcyjnych drukarni zajmujących się technologią hot-stampingu.

Słuchacze mogli zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak: budowa folii do złocenia na gorąco, parametry technologiczne, wpływ maszyny i jej stanu technicznego na jakość i wydajność procesu, narzędzia, organizacja procesu produkcji itp. Szkolenie obejmowało również prezentację skomplikowanych i efektownych projektów realizowanych przy pomocy hot-stampingu, a także omówienie sposobu ich wykonania. W drugim dniu Zenon Łapiński przeprowadził szkolenie praktyczne, którego głównym punktem była realizacja szczególnie trudnych prac, w tym złocenia z przetłoczeniem w jednym przejściu (z zastosowaniem kompletu narzędzi składającego się z matrycy mosiężnej i patrycy).

Uczestnicy szkolenia mieli również okazję nauczyć się wielu nowych sposobów na skrócenie czasu wykonania przyrządu ("make ready") i poznali nowe materiały, które do tego służą. Dowiedzieli się także o wpływie parametrów maszyny na proces technologiczny hot-stampingu i o tym, jak sprawdzać jakość złoconych motywów zgodnie z obowiązującymi standardami. Zaangażowanie, z jakim pracownicy POZKAL podeszli do szkolenia i zadowolenie Dyrekcji po jego zakończeniu są gwarancją tego, że drukarnia jeszcze odważniej będzie oferowała technologię hot-stampingu swoim klientom.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności