Mistrz tłoczeń stworzył świąteczną kartkę z łosiemPoprzedni artykuł 

Najpiękniejszym elementem kartki świątecznej Iggesund jest głębokie tłoczenie przedstawiające łosia
Najpiękniejszym elementem kartki świątecznej Iggesund jest głębokie tłoczenie przedstawiające łosia

Tegoroczna kartka z życzeniami od Iggesund Paperboard została zaprojektowana przez tajwańskiego projektanta Kevina Chen, który specjalizuje się w wytłaczaniu oraz tłoczeniu folii. Projekt kartki obejmuje skandynawskie lasy symbolizowane przez królującego w nich łosia oraz globus reprezentujący światową dostępność flagowego produktu firmy Iggesund Paperboard — Invercote.

Łoś na awersie kartki to bardzo głębokie i szczegółowe tłoczenie wykonane w wielu płaszczyznach. Globus to połączenie tłoczenia oraz tłoczenia srebrną folią metaliczną. Kartka ma kilka części, które zostały wykonane z Invercote Duo 610 g/m2 oraz Invercote Creato 300 g/m2. Chen wyznaje, że Invercote Duo jest jednym z jego ulubionych podłoży do tłoczeń.

„Tłoczenie stawia tekturze wysokie wymagania wynikające z fizycznego obciążeniai zwiększonej temperatury podczas kontaku tektury i sztancy. Jednocześnie konieczne jest, aby na tekturze można było przedstawić drobne szczegóły. Moim zdaniem wytrzymałość i fizyczna trwałość Invercote Duo sprawiają, że tektura ta jest doskonała do tłoczenia”.

Sekret kryjący się za wytrzymałością Invercote to jego trzywarstwowa struktura. Umożliwia ona zróżnicowanie składu włókien wchodzących w jej skład oraz kontrolowanie właściwości fizycznych.

Zamiłowanie Kevina Chena do tłoczeń jest wynikiem wczesnych inspiracji płaskorzeźbami, które oglądał w miejscach takich jak British Museum i Luwr. Gdy w późniejszym czasie rozpoczął karierę grafika i zajął się projektowaniem zaproszeń ślubnych, zaczął stosować tę technikę, aby poprawić efekt estetyczny. Innym źródłem inspiracji był Guiseppe Castiglione, włoski jezuita, który w XVII wieku wyjechał do Chin jako misjonarz i również zajmował się malarstwem.

„W jego pracach dostrzegam pełną smaku fuzję europejskich i chińskich tradycji artystycznych, które są dla mnie ogromnym źródłem inspiracji”, kontynuuje Chen.

Kevin Chen zajmuje się wykonywaniem zaproszeń ślubnych od początku lat 80. Jego firma stopniowo zaczęła projektować opakowania na korporacyjne prezenty dla przedsiębiorstw takich jak Toyota, Ferrero Rocher, 7-Eleven i Pernod Ricard. Wcześniej celem jego firmy było zarządzanie tak wieloma etapami produkcji, jak tylko to możliwe. Na dzień dzisiejszy deleguje wszystkie etapy oprócz wytłaczania i tłoczenia folią, nad którymi chce pełnej kontroli.

Kevin Chen ma 51 lat. Mieszka i pracuje w Taipei na Tajwanie razem ze swoją żoną oraz nastoletnim synem. Każdego ranka, jeszcze przed śniadaniem, przebiega 10 kilometrów. Wraz ze swoją żoną biorą udział we wszystkich maratonach oraz imprezach rowerowych.

Invercote to jego ulubiona tektura nie tylko ze względu na jej wytrzymałość ale także powierzchnię.

„Dodaje wdzięku i wyrafinowania moim pracom. Dzięki tej powierzchni nawet tłoczenia zyskują niedoścignionej elegancji”, podsumowuje.

Na podstawie informacji firmy Iggesund Paperboard

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności