recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Papiernicy wspierają organizację 27 finału WOŚPPoprzedni artykuł 

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 13 stycznia 2019 r. Główny celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Na terenie kraju funkcjonuje ok. 50 takich placówek.

Możliwość zaopatrzenia w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i specjalistyczną aparaturę medyczną umożliwi leczenie nawet najtrudniejszych przypadków spotykanych u małych pacjentów. Przewiduję się, że na terenie całej Polski i w kilkudziesięciu miejscach na świecie kwestować będzie łącznie ok. 120 tys. Wolontariuszy.

Nieodłącznym atrybutem tej wspaniałej inicjatywy stały się tekturowe skarbonki dla kwestujących Wolontariuszy, które firma papiernicza Stora Enso przekazuje organizatorom WOŚP od wielu już lat. W tegorocznej zbiórce ilość skarbonek jakie zostaną zadysponowane nieodpłatnie na ten szlachetny cel zwiększy się o kolejne 190 000 sztuk (dotychczas SE dostarczyła 2 500 000 sztuk na przeprowadzenie zbiórek w poprzednio organizowanych edycjach). Warto pamiętać, że ciesząca się światową renomą firma papiernicza stale udoskonala projekt oraz technologię produkcji tych kultowych skarbonek. Jakość rock’n’rollowego nadruku niezmiennie cieszy oko, a nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, sami Wolontariusze dbają o to, by po zakończeniu Finału, tekturowe skarbonki trafiły do ponownego przerobu.

Firma Stora Enso – jako światowy lider w dostarczaniu rozwiązań opakowaniowych z surowców odnawialnych – do konstrukcji skarbonek wykorzystuje tekturę pozyskiwaną w 80% z makulatury. Dzięki temu skarbonka służy nie tylko ludziom, jest również przyjazna dla środowiska.

Na podstawie informacji SPP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności