Duży sukces DLM z Gdyni z wejściem na rynek maszyn cyfrowych dla etykiet maszyną SHIKI PJ Serie!Poprzedni artykuł 

Rok 2018 dla DLM z Gdyni zakończył się sprzedażą 3 maszyn na rynku Polskim. Jak na pierwszy rok działania firmy DLM i wprowadzenia nowej marki SHIKI, to olbrzymi sukces.

Oczywiście, sama japońska firma SHIKI, jest znana od 40 lat na polskim rynku, ale z maszynami analogowymi. Maszyny kupione w latach 70-tych działają i produkują do dziś, wzbudzając ciągle zachwyt doskonałą precyzją. Jednakże cyfrowe UV Led od SHIKI była nowością. Nowością, która potwierdziła legendarną precyzje Japończyków.

Doskonała sprzedaż to głównie zasługa samej maszyny i jakości jej wydruków. Każdy kto je widział potwierdza niezwykłą wręcz precyzje i dokładność, szczególnie przy małej trzcionce i druku w kontrze. Niewielka konsumpcja tuszu, nie tylko powoduje że jest to najtańszy wydruk na rynku, lecz również daje możliwość użycia tej maszyny do druku na bardzo cienkich foliach termokurczliwych. Przeprowadzone próby dały doskonały efekt.

Maszyna cyfrowa inkjet UV Led od SHIKI do średnich i dużych nakładów etykiet

Maszyny cyfrowe stały się niezbędnym elementem wyposażenia drukarni i każda z większych drukarni już ją ma lub za chwile będzie miała. Nie wynika to z mody, lecz gwałtownej potrzeby zaspokojenia małych zleceń klienta. Maszyna cyfrowa jest stosunkowo prosta w obsłudze i drukuje już w bardzo dobrej jakości. Jedyne co ogranicza jej szersze zastosowanie to cena wydruku, znacznie przewyższająca ceny maszyn analogowych. Przynajmniej tak wyglądało to do tej pory przy dużych nakładach etykiet.

Wraz z pojawieniem się japońskiej maszyny cyfrowej SHIKI inkjet UV, gdzie koszt wydruku jest istotnie niższy niż proponowane do tej pory koszty wydruku maszyn cyfrowych, nastąpi nowa era. Japońska precyzja i doskonała elektronika tłumaczą, dlaczego tak wiele obiecujemy sobie po produktach z Japonii. Każda drukarnia, która nie chce wypaść z rynku i mieć jeszcze marże na druku cyfrowym, powinna poważnie się nad SHIKI PJ Serie, zastanowić.

Maszyna cyfrowa SHIKI PJ Series uzyskuje swoją niezwykłą jakość wydruku dzięki zastosowaniu głowic KYOCERA, o zmiennej wielkości kropli od 3 do 13 pikolitrów, w technologii Drop-on-demand. Zmienna kropla jest podsuszana po każdym kolorze w systemie Pinning UV LED, zanim końcowo, zostanie dogłębnie wysuszona zimnymi lampami LED-owymi. Daje to nie tylko najwyższą jakość wydruku, oszczędność energii, dłuższe życie lamp i ekologiczność procesu, ale również możliwość zadruku na materiałach wrażliwych na temperaturę lub trudno przyjmujących tusze. Drukuje na każdym normalny podłożu do flekso, bez żadnych prajmerowań, również folii, kartonie, laminacie do tub czy tekstyliach, również kolorem białym i lakierem wybiórczym.

Maszyna do druku cyfrowego SHIKI PJ Series wprowadzana do Europy przez firmę DLM z Gdyni, ma również rozsądną cenę. Nie tylko, że oferuje najtańszy znany nam wydruk cyfrowy, to jeszcze pokonuje swoich konkurentów oszczędną wielkością inwestycji. Na dziś, występuje w trzech standardowych szerokościach wstęgi tj. 120, 250 i 350 mm. W pełnym CMYK + Biały, koroną i Pinning-iem UV LED w standardzie. Ze swoim doskonałym wydrukiem i niezwykle niskimi kosztami wydruku, szybko stanie się przebojem i będzie kupowana nawet przez drukarnie mające już tonerową maszynę cyfrową, aby zwiększyć marże na etykietach cyfrowych i wejść w druk średnio nakładowy (50 tyś. - 100 tyś.) etykiet.

Na podstawie informacji firmy DLM

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności