recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Oklejarka C.P. Bourg BB3002 PUR na stoisku Akondy – wkrótce jedynego dystrybutora w PolscePoprzedni artykuł 

BB3002
BB3002
BB3102 z podajnikiem wkładów
BB3102 z podajnikiem wkładów
BB3202 do zintegrowania z podajnikiem wkładów lub maszyną drukującą
BB3202 do zintegrowania z podajnikiem wkładów lub maszyną drukującą

Kolejna premiera na stanowisku RemaDays - Akonda po raz pierwszy zaprezentuje oklejarkę C.P. Bourg BB3002 z klejownikiem PUR.

Splata się to ze szczególnie ważnym momentem. Decyzją zarządu C.P. Bourg, biorąc pod uwagę sukcesy Akonda w dostarczaniu inteligentnych, zintegrowanych rozwiązań do broszurowania i klejenia opraw miękkich, od 1.03.2019 Akonda zostaje jedynym autoryzowanym przedstawicielem marki C.P. Bourg w Polsce.

C.P. Bourg BB3002 jest podstawowym elementem zaawansowanych systemów print-on demand. C.P. Bourg w 2018 roku zaprezentował innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju system do rozcinania i obracania arkusza, dzięki czemu ekonomicznie uzasadnione stało się łączenie oklejarki w linii z maszyną drukującą. Linia utworzona z drukarki połączonej z oklejarką BB3002 z modułami obrotu i rozcinania arkusza pozwala na produkcję oprawy miękkiej nawet w formacie B5 z arkusza wejściowego B3 bez strat materiału!

Inną możliwą konfiguracją oklejarki BB3002 jest zestawieniem z podajnikiem wkładów. Jest to również unikalne rozwiązanie, które umożliwia operatorowi załadowanie ponad 2 metrowego pasa transportowego wkładami opraw. Rozwiązanie to pozwala na rozpędzenie maszyny do pełnej prędkości mechanicznej - nawet ponad 400 gotowych opraw na godzinę. Pozwala również zoptymalizować pracę operatora – po zapełnieniu podajnika wkładów maszyna pracuje całkowicie automatycznie przez nawet ponad 20 minut, a operator może zająć się w tym czasie odbieraniem, pakowaniem gotowych opraw.

Maszyna BB3002 w wersji podstawowej z ręcznym podawaniem wkładów, która będzie prezentowana podczas RemaDays, jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w drukarniach realizujących produkcję print on-demand, gdzie często każda kolejna książka jest inna. Maszyna nie wymaga przezbrojenia przy zmianie parametrów książki – wszystkie narządy odbywają się automatycznie na podstawie pomiarów wkładu dokonanych w urządzeniu.

Oklejarkę w każdej wersji można połączyć z trójnożem, który również narządza się automatycznie – nawet przy przejściu z minimalnego na maksymalny format.

Zapraszamy RemaDays - stoisko F11a do Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 13-15.02, do zobaczenia!

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności