„Metamorfozy natury” Adriana Czyża - kolejna wystawa w Galerii „Przystanek Grafika”Poprzedni artykuł 

Adrian Czyż urodził się w 1991 roku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie z wyróżnieniem uzyskał dyplom z grafiki eksperymentalnej. Obecnie związany z Uniwersytetem Śląskim. Specjalizuje się w grafice warsztatowej, szczególnie w technice sitodruku. W swojej pracy często sięga po eksperyment. Wykorzystuje nieoczywiste materiały jako matryce graficzne. Powstałe obrazy przekształca przy użyciu technik cyfrowych.

Temat wystawy Artysta tak opisał:

Przyroda, góry, otaczający nas świat są dla mnie czymś ważnym, w tym środowisku mogę odpocząć, zainspirować się. Wszystkie wycieczki, które odbyłem pokazują, że każdego dnia natura jest inaczej naszkicowana, oświetlona przez słońce, księżyc, co wpływa na podświadomość artysty, wywołując w nim impuls, doznanie, które przenosi się na realizację pracy. Takie bezpośrednie obcowanie z naturą dodaje nam adrenaliny, która jest jednym z czynników oddziaływania na artystę, drugim czynnikiem jest dotyk, czyli struktura oraz porowatość skał. Piękno otaczającego nas świata tkwi właśnie w szczególe. Theodor Adorno podkreśla, że sztuka nie naśladuje natury, lecz piękno natury

Do poznawania efektów twórczych zmagań Artysty zachęcamy od 07.02.-05.03.2019 r. w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa w Cieszynie przy ul. Głębokiej 50.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności