Print Systems kompleksowo wyposaża wodną przygotowalnię CtP w Duni Poland Sp. z o.o.Poprzedni artykuł 

Firma Duni przeszła na technologię CtP wytwarzania matryc fotopolimerowych. Głównym celem inwestycji we własną przygotowalnię wodną było zwiększenie efektywności i niezależności działu prepress oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu wytwarzania płyt fleksograficznych na środowisko. Przygotowalnia Duni pracuje obecnie na płytach Toyobo wymywanych wodą.

O konieczności zmian w technologii przygotowywania matryc wspomina w rozmowie Paweł Leszczyk, Efficiency Manager w Duni Poland;- „Nasze dotychczasowe urządzenia CtF do naświetlania i wywoływania były już stare. To powodowało rosnące problemy związane z zakupem części zamiennych i serwisem tych urządzeń. Nie sprawdził się u nas również model współpracy z zewnętrzną przygotowalnią. Rosnące normy związane z ochroną środowiska, konieczność ograniczenia środków chemicznych, oszczędności energii w procesie produkcji oraz potrzeba większej elastyczności działania ostatecznie przekreśliły erę analogową w naszej przygotowalni.”

Dostawcą rozwiązań uszytych na miarę potrzeb jest Print Systems. Nowa przygotowalnia została wyposażona w nowoczesne urządzenia: naświetlarkę wraz z sekcjami suszenia EXPOSURE 80, wymywarkę Quicker SILVER 80 oraz Laser Amsky Aura 800S wraz z oprogramowaniem RIP. Cechą wspólną urządzeń jest łatwa obsługa i szybki proces instalacji. Print Systems przeprowadził indywidualne szkolenia personelu przygotowalni oraz zapewnił stałe wsparcie techniczne realizowane przez doświadczonych doradców. Wszystkie urządzenia objęte są serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym realizowanym przez Print Systems na miejscu u klienta.

„Decyzję o podjęciu współpracy z Print Systems podjęliśmy na podstawie wnikliwej analizy dostępnych na rynku rozwiązań. O ostatecznym wyborze dostawcy zdecydowała dotychczasowa współpraca z firmą, oparta na profesjonalnym wsparciu technicznym, zapewnienie szybkiego serwisu urządzeń na miejscu oraz modyfikacja RIP’a pod nasze wymagania i metody pracy. Duże znaczenie miała też cena rozwiązania oraz warunki wdrożenia technologii.”- mówi Paweł Leszczyk.

Duni podsumowuje rezultaty pracy nowej, wodnej przygotowalni CtP. Twarde dane produkcyjne wskazują na skrócenie czasu przygotowania formy drukowej o ok. 40%. Każda płyta wychodzi za pierwszym razem bez błędów, co zdecydowanie zmniejsza ilość odpadów. Inwestycja wpłynęła pozytywnie na zmianę organizacji pracy w przygotowalni z pracy dwuzmianowej na jednozmianową. To generuje duże oszczędności kosztów pracy. Operatorzy doceniają wyższy komfort obróbki matryc. Teraz jest im łatwiej kontrolować cały proces, który wymaga mniej czynności manualnych. Przejście na technologię cyfrową obróbki matryc to znaczący krok dla zwiększenia efektywności i konkurencyjności produkcji w Duni.

Na podstawie informacji firmy Print Systems

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności