Stały rozwój Grupy ModelPoprzedni artykuł 

W roku podatkowym 2018 Grupa Model, która prowadzi działalność w dziedzinie opakowań z tektury litej i falistej, odnotowała skonsolidowany przychód na poziomie 991 mln CHF. Stanowi to wzrost o 8% w stosunku do roku poprzedniego. Wynik ten osiągnięto przy średniej liczbie pracowników na poziomie 4320 (+35), z których 917 pracuje w Szwajcarii, przy mniej więcej stałych wartościach w porównaniu do okresów w roku poprzednim.

Wzrost ten jest spowodowany m.in. podwyżkami cen ze względu na znaczną inflację cen za główny surowiec czyli papier, wahaniami walutowymi i rozwojem rynku na wszystkich rynkach krajowych, na których Grupa Model prowadzi działalność. Inwestycje na środki poprawy jakości i produktywności wyniosły 54 mln CHF.

Doskonałe obroty

W 15 zakładach produkcyjnych w Szwajcarii, Niemczech, Polsce, Czechach i Chorwacji, Grupa Model wyprodukowała około 1,4 mld m2 jednostek opakowaniowych z tektury falistej i arkuszy tektury falistej, 400 000 ton tektury falistej i ponad 21 000 ton opakowań tekturowych. Biorąc pod uwagę, że podana powierzchnia tektury falistej jest produkowana ze średnią szerokością 2,5 m, całkowita wartość odpowiada arkuszowi długości około 540 000 km, co wystarczyłoby, aby okrążyć glob cztery razy i jeszcze dotrzeć do księżyca.

Perspektywy

Spodziewamy się, że ogólny sukces tektury falistej jako coraz popularniejszego materiału opakowaniowego w połączeniu z naszą strategią dotyczącą jakości i produktywności pozwoli na utrzymanie dobrej kondycji pomimo niekorzystnych warunków ekonomicznych. W bieżącym roku podatkowym planowane są inwestycje na poziomie 65 mln CHF.

Na podstawie informacji firmy Model Opakowania sp. z o. o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności