recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

RemaDays 2019: dwie produkcyjne drukarki EFI PRO na stoisku AtriumPoprzedni artykuł 

EFI Pro 16h - Atrium Centrum Ploterowe
EFI Pro 16h - Atrium Centrum Ploterowe
EFI Pro 24f - Atrium Centrum Ploterowe
EFI Pro 24f - Atrium Centrum Ploterowe

Podczas targów RemaDays (13-15.02.2019), na stoisku Atrium Centrum Ploterowe, odwiedzający mogli zobaczyć dwie produkcyjne, wielkoformatowe drukarki LED serii PRO.

Cieszymy się, ze po raz kolejny mogliśmy zaprezentować szerokiej publiczności drukarki wielkoformatowe z „pierwszej, światowej ligi’. Jest sprawą istotną, aby wybierając maszynę produkcyjną, czyli taką, która będzie miała za zadanie zapewnić ciągłość produkcji „na wysokich obrotach”, postawić na pewne rozwiązania światowych liderów. Jednym z takich liderów jest amerykańskie EFI. Mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

EFI Pro 16h – hybryda LED-UV

Pierwszym z prezentowanych urządzeń, było hybrydowe EFI 16h do druku zarówno na nośnikach elastycznych z roli na rolę jak i sztywnych płyt.

Możliwości tej maszyny zaprezentowaliśmy z wykorzystaniem innowacyjnego nośnika do zadruku LED-UV - IKONOS SUPER BANER o gramaturze… 140 gram/m2! Jest on kilka razy lżejszy od klasycznych banerów, a dodatkowo jest bardzo wytrzymały. Co więcej, nie jest on wykonany z PCV a z PE. Oznacza to, że Super Baner łatwo poddaje się recyklingowi i jest ekologiczny. Oszczędności z lekkiej i wytrzymałej struktury można mnożyć.
EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter LED o szerokości 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Jest to również przemysłowa drukarka, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego dla zachowania wysokiej prędkości tym kolorem. Warto wspomnieć, że kolor biały w ploterach EFI jest śnieżnobiały. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200 x 1200 dpi. Drukarka jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań, takich jak: listwa antystatyczna, modułowy st&oa cute;ł, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core.

EFI Pro 24f – flatbed LED-UV

Drugim prezentowanym ploterem EFI, był flatbed EFI Pro 24f. Ta wszechstronna maszyna stołowa pozwoli zadrukować niemal każdy płaski materiał. Podczas REMY drukowaliśmy na standardowych nośnikach spotykanych w branży reklamowej takich jak płyty, plexi ale i także na materiałach stosowanych w branży dekoracyjnej jak szkło i drewno.

EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed o obszarze zadruku 2.54 metra szerokości i długości 1.32 m. Nad 4-strefowym stołem z podsysem, porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). EFI Pro 24f to drukarka 4-kolorowa z 2 kanałami koloru białego. EFI Pro 24f posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego druku różnych prac na różnej wielkości formatek. Dodatkowo strefy podsysu o stan dardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm. Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologia przyspieszonego ripowania „FAST RIP”. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

Dokładnie rok temu, podczas premiery EFI Pro 24f w Polsce, maszyna ta zdobyła pierwszą targową nagrodę „The Prize For Innovations”. Złoty kolor medalu potwierdza najwyższą światową jakość tego urządzenia. Dodatkowo jesteśmy dumni, że EFI Pro 24f pokonał w tym konkursie wiele innych urządzeń LED-UV. Można, powiedzieć, że był to debiut idealny. Po roku udowodnimy, że to nadal najlepsza maszyna produkcyjna nie tylko w swojej kategorii.

EFI Pro 32r – rolowa drukarka LED 3.20 m

Oferta polskiego dystrybutora EFI obejmuje więcej maszyn i stale się rozwija.
W tym roku zadebiutował rolowy ploter serii Pro - EFI Pro 32r. Ten ploter LED 3.20 m zmienia „warunki gry”, dzięki najbardziej innowacyjnym technologiom.

Piątej generacji głowice z nową technologią UltraDrop, oferują natywną wielkość kropli atramentu 7 PL! Co więcej, prędkość druku 207 m2/h onieśmieli konkurencyjne rozwiązania. Dzięki kolorowi białemu można będzie zrealizować niemal każde zlecenie o szerokości 3.20 m. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować tę maszynę najbardziej wymagającym klientom w Polsce. Zapewnia Atrium Centrum Ploterowe.

Drukarki EFI do zadań specjalnych

W naszym portofolio posiadamy nie tylko urządzenia serii Pro ale także ceniony model H1625 występujący w kilku, dedykowanych odmianach.

Model H1625-LED to 4 kolorowa drukarka LED o szerokości 1.65 z opcjonalnym kolorem białym. Jej produktywność sięga 42 m2/h. Maksymalna rozdzielczość druku plotera to 1200 x 600 dpi. Głowice posiadają 8 poziomów skali szarości (grayscale).

Ploter EFI H1 625-SD to z kolei bliźniacza maszyna, dedykowana do zadruku materiałów termoformowanych.
Drukarka H1625-RS to dedykowana hybryda do druku znaków drogowych. Wyposażona w atramenty 3M umożliwia produkcję znaków spełniających wymagania dotyczące ruchu drogowego. Urządzenie pozwoli także na produkcje oznakowania tymczasowego i niecertyfikowanego, znaków bezpieczeństwa, informacji turystycznych, kierunkowskazów, itp. Technologia cyfrowa gwarantuje, stały i niski koszt produkcji w każdym nakładzie, od jednego do setek egzemplarzy.

Współpraca pomiędzy amerykańskim producentem ploterów wielkoformatowych EFI a Atrium Centrum Ploterowe rozpoczęła się na przełomie 2017 i 2018 roku. O tym kolejnym kroku milowym w 25-letniej w historii firmy mówi Prezes Zarządu, Maciej Juchkiewicz:

Jesteśmy dumni z faktu, iż Atrium, jako jedna z niewielu firm w Polsce posiada w swojej ofercie portfolio najlepszych światowy ch marek w każdym segmencie rynku: Mutoh (plotery eko), EFI (plotery LED-UV), Neolt (laminatory), Onyx (oprogramowanie), itd.
Nawiązanie współpracy z firmą EFI jest dla naszej firmy ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem profesjonalizmu nabytego podczas 25 lat działalności firmy Atrium, ale także wyzwaniem.

Organizacja firmy EFI stoi na najwyższym światowym poziomie. Mam tu na myśli szczególnie działy serwisu, handlowy oraz marketingu. Nie bez przyczyny najpierw wymieniłem dz. serwisu, ponieważ jesteśmy świadomi, że zakup profesjonalnego sprzętu to dla klienta pierwszy krok, a najważniejsza jest bezproblemowa eksploatacja i sprawna obsługa posprzedażowa. Z początkiem roku zakończyliśmy szkolenia w siedzibie EFI. Otrzymujemy bardzo dobre wsparcie zarówno z polskiego oddziału EFI, jak i z europejskiego centrum w Brukseli, a także bezpośrednio z USA.

EFI to jeden z największych dostawców rozwiązań do druku wielkoform atowego na świecie. Każdego dnia, zespół ponad 3000 osób opracowuje przełomowe rozwiązania technologiczne używane do produkcji reklam, oznakowania, opakowań, artykułów tekstylnych czy personalizacji dokumentów. 20 milionów użytkowników, na co dzień korzysta z oprogramowanie Fiery. Co trzecia, najwyższej klasy drukarka wielkoformatowa na świecie produkowana jest przez EFI.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności