Grafika niejedno ma imię - wystawa Marcina Cziomera w Muzeum Drukarstwa w CieszyniePoprzedni artykuł 

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza w swoje gościnne mury na kolejne spotkanie miłośników czarnej sztuki. Swoje prace zaprezentuje artysta z Krakowa dr Marcin Cziomer. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w dzieciństwie na zajęciach plastycznych w Domu Kultury, na których zafascynował się grafiką. Tam poznał tajniki tworzenia matryc i odwzorowywania ich na papierze.

Artysta studiował na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie i w 1997 roku obronił dyplom w Katedrze Rysunku pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kotkowskiego uzyskując Medal Rektora ASP za cykl Głowy. W 2009 roku na krakowskiej ASP obronił pracę doktorską pt. Twarz, oblicze, wizerunek w wybranych technikach graficznych. Obecnie jest pracownikiem naukowym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Marcin Cziomer jest artystą wszechstronnym. Uprawia grafikę warsztatową, cyfrową, malarstwo, rysunek, ekslibris oraz grafikę użytkową: kaligrafię, rysunek satyryczny, również ilustracje książek. Swoje prace prezentował na 142 prestiżowych wystawach i konkursach zbiorowych. Indywidualnie wystawiał w Polsce, Niemczech i Danii. Zdobył wiele nagród, wyróżnień, statuetek i medali.

Wystawa w galerii „Przystanek Grafika” jest jego 21. wystawą indywidualną. Artysta prezentuje na niej ekslibrisy i małe formy graficzne w różnych technikach. Będzie okazja poznać i porównać je między sobą, bo jak głosi tytuł wystawy – Grafika niejedno ma imię.

Na wernisaż i spotkanie z artystą zapraszamy 14 marca 2019 roku o godzinie 16,00 do Muzeum Drukarstwa na ulicy Głębokiej 50. Wystawę można zwiedzać do 9 kwietnia w godzinach otwarcia Muzeum.

Na podstawie informacji Muzeum Drukarstwa w Cieszynie

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności