recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Derya z nowymi maszynami w Drukarni Wydawnictw SpecjalnychPoprzedni artykuł 

Zechini Iota - maszyna do wklejania wyklejki i gazy
Zechini Iota - maszyna do wklejania wyklejki i gazy

Drukarnia Wydawnictw Specjalnych, której siedziba mieści się w Warszawie przy ulicy płk. Kazimierza Leskiego 5 wzbogaciła swój park maszynowy o kolejne urządzenia, których dostawcą jest firma Derya z Tychów, jedyny autoryzowany dystrybutor na rynku Polskim wiodących marek poligraficznych takich jak Horizon, Foliant , Zechini czy Ryobi.

Drukarnia powstała w 1919 r., a więc rok po powołaniu przez Radę Regencyjną Królestwa Polskiego Urzędu Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, utworzono Filię Drukarni Ministerstwa Spraw Wojskowych w strukturze Sztabu Generalnego. To od tego momentu datuje się początek istnienia drukarni. W tym roku to jest 2019 drukarnia obchodzić będzie 100 lecie istnienia.

Decyzją nr 144/MON z 22 maja została przemianowana na Drukarnię Wydawnictw Specjalnych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W ciągu całego okresu istnienia pracowało w niej ponad 600 żołnierzy zawodowych, żołnierzy służby zasadniczej i pracowników cywilnych. W 90 rocznicę powstania drukarni decyzją Nr 112/MON z 7 kwietnia 2009 r. ustanowiono 18 maja doroczne święto DWS SG WP oraz wprowadzono: odznakę pamiątkową DWS SG WP, jako „zaszczytne wyróżnienie za nienaganną służbę i pracę oraz zewnętrzny wyraz dumy z poprzedników”, odznakę jubileuszową, „jako szczególne wyróżnienie za wieloletnią nienaganną pracę w drukarni.

We wrześniu 2009 roku drukarnia otrzymała nową siedzibę z bardzo nowoczesnym wyposażeniem poligraficznym między innymi współpracując z firmą Derya Sp z o.o, dostawcą maszyn oraz systemów poligraficznych najwyższej jakości.

W minionym 2018 roku Derya dostarczyła i zainstalowała do drukarni kolejne maszyny firm Horizon oraz Zechini , tym samym poszerzając w znacznym stopniu możliwości obróbki po druku oraz unowocześniając park maszynowy.

Zechini Iota - maszyna do wklejania wyklejki i gazy.

Zechini Specjal 85 - jest mechaniczną maszyną prasującą, dającą stałą siłę nacisku nawet po tym jak klej został już równo rozprowadzony.

Horizon BQ 270 V- profesjonalna oklejarka dla perfekcyjnej oprawy miękkiej. W pełni automatyczna, o wyjątkowo stabilnym rodzaju konstrukcji, wyposażona w klejownik kleju na gorąco, skuteczna także dla małych oraz bardzo małych ilości leg lub kartek.

Bigówka Horizon CRF 362 - jest urządzeniem przeznaczonym przede wszystkim do bigowania i składania wszelkiego rodzaju korespondencji, menu restauracyjnego, okładek dla książek oraz innych materiałów reklamowych o dużej gramaturze, wymagających bigowania liniowego. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i dokładnością pracy.

Instalacja i szkolenie w drukarni zostały zrealizowane w terminie i bez przeszkód.

Na podstawie informacji firmy Derya Sp z o.o,

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności