PPG i Avery Dennison podpisują umowę na komercjalizację ekologicznego systemu folii do kadłubów statkówPoprzedni artykuł 

PPG (NYSE: PPG) i Avery Dennison Graphics Solutions ogłosiły dzisiaj, że podpisały umowę na dalszą komercjalizację opatentowanej przez ich firmy samoprzylepnej folii uwalniającej zanieczyszczenia dla kadłubów statków. Folia została opracowana w ramach projektu eSHaRk, konsorcjum wiodących światowych ekspertów morskich i inżynierów współpracujących w celu stworzenia innowacyjnego nowego systemu ochrony przed zanieczyszczeniami.

Firmy zainicjowały projekt eSHaRk, aby wprowadzić na rynek zaawansowaną technologię ochrony przed zanieczyszczeniami. Cel był dwojaki: utrzymanie aktualnych standardów ochrony przeciwporostowej przy jednoczesnym oferowaniu lepszych rozwiązań dla istniejących rozwiązań opartych na farbie - pod względem przyjazności dla środowiska, łatwości aplikacji i redukcji oporu.

Inne korzyści obejmują niższą utratę prędkości, zmniejszoną emisję gazów cieplarnianych, właściwości samoczyszczące i zwiększoną trwałość, co przyczynia się do zwiększenia rentowności operacyjnej. Niski wpływ na środowisko pozwala na zastosowanie folii do naczyń działających w najbardziej ekologicznych środowiskach.

Avery Dennison wprowadzi na rynek rozwiązanie foliowe dla sektora rekreacyjnego pod marką MactacⓇ MacGlide (™). PPG wprowadzi produkt na rynek jako folię PPG SIGMAGLIDE® do sektora morskiego, koncentrując się przede wszystkim na mniejszych zbiornikach, które pasują do ręcznego zastosowania folii.

„Cieszymy się, że możemy podpisać umowę z Avery Dennison, aby promować folię jako rozwiązanie do powlekania w sektorze rekreacyjnym obok jej aplikacji na statkach handlowych” - powiedział Jan Willem Tegelaar, dyrektor generalny PPG ds. Powłok ochronnych i morskich, Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Partnerzy projektu zademonstrowali już korzyści, jakie może zaoferować to rewolucyjne rozwiązanie do powlekania, a umowa ta przyniesie te korzyści nowym segmentom”.

„Łącząc nasze doświadczenie w technologii folii z doskonałością PPG w dziedzinie powłok morskich, zapewniamy naszym klientom z sektora rekreacyjnego zupełnie nowe podejście do ochrony kadłuba” - powiedział Fred Noël, wiceprezes Avery Dennison Graphics Solutions Europe. „To wyjątkowa okazja, aby połączyć lepsze zużycie paliwa z czystszym kadłubem i wyższą ochroną środowiska”.

PPG i Avery Dennison / Mactac należą do oryginalnych partnerów w częściowo finansowanym przez UE projekcie eSHaRk, wraz z innymi ekspertami w sektorze morskim.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności