recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Przynosząc kolor! Częściowo bioproduktowa magenta Clariant rozciąga horyzonty druku cyfrowegoPoprzedni artykuł 

Clariant, skoncentrowana i innowacyjna firma chemiczna specjalizująca się w branży chemicznej, robi zamieszanie w świecie dynamicznego przemysłu poligraficznego i zaprasza gości FESPA 2019 do odkrycia więcej. Jej pionierski bio-pigment w kolorze magenta przynosi nową jakość farb o intensywnym zabarwieniu, o najwyższym nasyceniu i trwałości, do wysokowydajnego druku wewnątrz i na zewnątrz (B4-M44).

Postęp technologiczny w druku cyfrowym otwiera nowe substraty i rynki do sitodruku, druku wielkoformatowego, oznakowania i drukowania na tekstyliach. Jeśli chodzi o wizualizacje, które naprawdę przyciągają uwagę i spełniają trendy z 2019 r., Projektanci i marketingowcy poszukują atramentów o wysokiej czystości, zdolnych rozszerzyć gamę kolorów poza ograniczenia CMYK i dokładne odwzorowanie kolorów. Równolegle drukujemy wymagania nabywców dotyczące szybkiej realizacji zamówień i wysokiej jakości wydruków, producentów sprzętu napędowego i dostawców usług drukarskich w kierunku atramentów wspierających bardziej wydajne, szybsze maszyny przy niższych kosztach operacyjnych.

Najnowszy quinacridone pigment Ink Jet Magenta E-S VP6057 firmy Clariant udowadnia swoją wartość, zbliżając producentów atramentów do tych celów. Początkowe opinie klientów na temat odcienia niebieskiego magenta na bazie kwasu bursztynowo-bursztynowego potwierdzają wyjątkowy wysoki poziom barwy dla atramentów procesowych na bazie UV, rozpuszczalników i wody bez żadnych kompromisów w zakresie stabilności. Jego doskonałe właściwości w zakresie odporności na światło i warunki pogodowe umożliwiają również zastosowanie w szerokiej gamie zastosowań. Oprócz genialnego odcienia, pigment jest łatwy do rozproszenia i ma dobrą stabilność przepływu i lepkości, co razem tworzy wydajne atramentowe atramenty o stałej gęstości kolorów i jasności - wszystkie ważne czynniki dla przyciągającej wzrok grafiki.

Ink Jet Magenta E-S VP6057 to najnowszy dodatek do zestawu narzędzi Clariant do trwałych pigmentów chinakrydonowych w kolorze magenta, rozszerzających palety kolorów dla cyfrowych aplikacji graficznych. Pigmenty te, opracowane z użyciem kwasu bio-bursztynowego, wspierają zgodność z przepisami w przemyśle atramentowym, spełniając szwajcarskie rozporządzenie A i czystość zgodnie z europejską rezolucją AP (89) 1 i odpowiadającą limitom metali ciężkich zalecenia BfR IX.

Rüdiger Baur, szef Global NIP & Colour Filter, Clariant BU Pigments, komentuje: „Innowacja Clariant w pigmentach chinakrydonowych magenta wspiera segment drukarek atramentowych w poszerzaniu kreatywnych możliwości druku cyfrowego poprzez dalsze zwiększanie gamy kolorów możliwych do uzyskania dzięki standardowemu zestawowi CMYK nasz nowy pigment Magenta ES. Ponieważ branża kontynuuje rozwój stratosferyczny, jesteśmy podekscytowani i zachwyceni mogąc zaoferować nowe rozwiązania dla klientów atramentowych Ink Jet. Nowe rozwiązania, które pomagają w dostarczaniu materiałów drukowanych o wyższym wpływie wizualnym we wszystkich zastosowaniach. ”

Odkryj szersze wsparcie Ink Jet Magenta E-S VP6057 i Clariant dla druku cyfrowego w FESPA 2019 Booth B4-M44, 14-17 maja, Monachium.

Na podstawie informacji firmy Clariant

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności