Automatyczny perforator Renz Autopunch 360 DIGITAL w drukarni Colours FactoryPoprzedni artykuł 

W marcu firma Grafmasz – wyłączny i bezpośredni dystrybutor marki RENZ na polskim rynku – przeprowadziła instalację automatycznego perforatora RENZ AUTOPUNCH 360 DIGITAL.

Colours Factory to drukarnia oferująca kompleksowe usługi zarówno w zakresie druku (druk offsetowy, cyfrowy, solventowy, UV, lateksowy) jak i obróbki introligatorskiej w oparciu o najnowocześniejsze maszyny poligraficzne na świecie. Należy ona do najszybciej rozwijających się drukarń w Polsce. Obecna powierzchnia produkcyjna, magazynowa i handlowa drukarni to 16 000 m2.

W 2018 roku w tej samej drukarni pracę rozpoczęło urządzenie do perforacji i oprawy RENZ INLINE 500 dzięki któremu dobowe moce produkcyjne drukarni w zakresie tego typu opraw wzrosły o 300%. Z uwagi na dalszy wzrost ilości zamówień pojawiła się dodatkowa potrzeba inwestycji w urządzenie do oprawy spiralnej - tym razem dedykowane do perforacji bloków pod produkcję notesów. Po analizie dostępnych na rynku rozwiązań drukarnia ponownie zdecydowała się na zakup rozwiązania z oferty firmy RENZ oferowanego na polskim rynku przez Grafmasz.

Autopunch 360 digital to w pełni automatyczne urządzenie umożliwiające szybką obróbkę bardzo różnorodnych materiałów. Dwupółkowy podajnik typu pater noster umożliwia pracę urządzenia bez zatrzymania – po pobraniu arkuszy z pierwszej półki urządzenie automatycznie rozpoczyna pobieranie arkuszy z drugiej półki, w między czasie operator ma czas na załadowanie kolejnych arkuszy na nieaktywną w danym momencie półkę. Urządzenie może perforować nawet do 120 bloków o grubości do 2,4 mm na minutę. Wszystkie ustawienia wykonywane są za pomocą dotykowego programatora dzięki czemu czas potrzebny na zmianę ustawień urządzenia pod nowe zlecenie zajmuje zaledwie około 3 minut. Opatentowany system pobierania arkuszy typu „Two finger” umożliwia pobieranie zestawów arkuszy w skład których wchodzą arkusze o różnych grubościach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej.

- Po bardzo udanym, rekordowym, zeszłorocznym sezonie kalendarzowym naturalnym ruchem z naszej strony była decyzja o zakupie kolejnego urządzenia zwiększającego nasze moce produkcyjne w zakresie oprawy spiralnej – mówi Marek Kruszka dyrektor ds. technologii i rozwoju w Colours Factory. - Dzięki inwestycji w Autopuncha jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom bezkonkurencyjny czas realizacji zamówień nie tylko na kalendarze ścienne, ale również w zakresie produkcji notesów i oprawianych w spiralę pozycji książkowych gdzie bloki są grube, w związku z czym kluczowa jest w ich wypadku jeszcze szybsza perforacja.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności