recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Dzień Drukarza w Muzeum DrukarstwaPoprzedni artykuł 

Tegoroczne obchody organizowane wspólnie z Sekcją Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich nawiązuje do przypadającej w tym roku 30. rocznicy wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku – Święto Wolności.

Do wygrania wyborów przyczyniło się wiele wydarzeń, m.in. wizyta Jana Pawła II w 1988 roku, ruch strajkowy, rozmowy polityków w Magdalence, spotkania tzw. Okrągłego Stołu.

Jednym z tych wydarzeń był niezależny ruch wydawniczy, tzw. drugi obieg. Tworzony od 1976 roku i stanowił kontynuację wydawania druków w czasie II wojny światowej i w okresie powojennym. Znaczący udział w tworzeniu konspiracyjnych drukarń lub drukowaniu w oficjalnych drukarniach mieli drukarze czy poligrafowie.

Zapraszamy do Muzeum 1 czerwca 2019 na godz. 12.00. Naszymi i Państwa gośćmi będą właśnie drukarze i poligrafowie od wielu lat spotykający się w Muzeum

Zaprezentujemy powielacze – Multigraph i AB-Dick – oraz sitodruk, a także wydawnictwa drugoobiegowe z muzealnej kolekcji. Przygotujemy specjalny druk pamiątkowy, który będzie można wydrukować na wyjątkowej prasie.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności