Avery Dennison oferuje pierwszy w branży polietylen z recyklingu (rPE)Poprzedni artykuł 

Avery Dennison wprowadził na rynek pierwszy w historii materiał do etykietowania z recyklingu polietylenu (rPE). Udane testy drukowania i wydawania są teraz zakończone, co pokazuje zaangażowanie firmy w znalezienie bardziej zrównoważonych rozwiązań dla branży etykietowania.

Wraz z rosnącym popytem na materiały pochodzące z recyklingu wśród konsumentów, Jenny Wassenaar, Avery Dennison Label i Graphic Materials sustainability director EU, powiedziała, że ​​nowy materiał jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju właścicieli marek i przestrzegania nowych przepisów:

„Etykiety polietylenowe są bardzo szeroko stosowanym składnikiem opakowania, dlatego poprawa trwałości jest ważna. Wyzwania techniczne, z którymi musieliśmy się zmierzyć przy opracowywaniu tego przetworzonego polietylenu (rPE), były znaczące pod względem dopasowania parametrów technicznych i trwają prace rozwojowe. Oczekujemy, że filmy z zawartością surowców wtórnych poprawią się jeszcze bardziej, gdy będziemy realizować nowe kierunki badań. ”

Recykling PE zawiera więcej zanieczyszczeń niż pierwotna folia PE, co nadaje folii wyjątkową estetykę, bez uszczerbku dla druku, dozowania lub aplikacji. Rob Groen w filmie „t Wout, senior marketing manager” powiedział, że od konsumentów oczekuje się szybkiego przyjęcia i preferowania wyglądu RPE:

„Istnieje duży apetyt na osobisty wkład w zrównoważony rozwój, a marki aktywnie poszukują bardziej zrównoważonych opcji materiałowych. Etykieta RPE przyczyni się do osiągnięcia tego celu. ”

Siła Avery Dennison w materiałoznawstwie pozwala na zwiększenie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w materiałach etykietowych, jak również postępującą możliwość recyklingu opakowań towarów konsumpcyjnych. Wstępne wskazówki wskazują, że rPE będzie drukować i konwertować bardzo dobrze, dlatego też zostanie uwzględniony w szeregu zrównoważonych rozwiązań, które zostaną wprowadzone w tym roku na targach Labelexpo Europe w Brukseli we wrześniu.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności