Antalis i Mondi zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną dotyczącą asortymentu papierów graficznych Mondi NAUTILUS®Poprzedni artykuł 

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na niepowlekane papiery premium z recyclingu, Antalis - wiodący europejski dystrybutor papierów, produktów opakowaniowych oraz produktów Visual Communication - rozpoczyna w dniu dzisiejszym dystrybucję poszerzonej gamy produktów Mondi NAUTILUS®.

Wszystkie papiery graficzne w nowej gamie Mondi NAUTILUS® są niepowlekane i wykonane w 100% z makulatury. Są zgodne z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju oraz posiadają certyfikat FSC ™ oraz oznakowanie ekologiczne UE.

NAUTILUS® SuperWhite to w 100% makulaturowy papier niepowlekany o wysokim stopniu bieli (CIE 150)

NAUTILUS® Classic to niepowlekany, w 100% makulaturowy papier o naturalnym odcieniu papierów z recyklingu (CIE 112), posiadający certyfikat Blue Angel.

Obie linie papierów zapewniają najwyższą jakość, zmniejszone pylenie oraz zapewniają optymalną ochronę maszyn.

• Nadają się do aplikacji czarno-białych, a także kolorowych
• Testowane na maszynach Xerox, Canon, Konica Minolta, Ricoh, Kodak

Nowa gama zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na produkty z recyklingu

W ciągu ostatnich dwóch lat popyt na papiery z recyklingu stale rośnie. Popyt ten jest zaspokajany przez producentów reagujących na rosnącą troskę o efektywniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ponowne wykorzystanie surowców. Papiery z recyklingu idealnie pasują do rozwijającej się na całym świecie inicjatywy 3R (Re-duce, Re-use, Re-cycle). Dzięki tej nowej umowie dystrybucyjnej, Antalis wzmocni swoją pozycję lidera w dostarczaniu zrównoważonych ekologicznie produktów na rynek.

„Jesteśmy zadowoleni z nowej umowy dystrybucyjnej. Wraz z zakończeniem produkcji asortymentu papierów makulaturowych Arjowiggins Graphics, musieliśmy znaleźć alternatywę dla naszych klientów. Wierzymy, że Mondi posiada odpowiedni asortyment produktów i usług, aby stać się liderem rynku w segmencie niepowlekanych papierów z recyklingu. Posiada także duże doświadczenie w tworzeniu rozpoznawalnych marek. Jesteśmy przekonani, iż marką NAUTILUS® możemy promować korzyści płynące z używania papierów z recyklingu” - mówi Xavier Jouvet, Dyrektor ds. Marketingu i Zakupów Antalis International.

„Antalis posiada globalną obecność na rynku, silne powiązania z agencjami oraz właścicielami marek. Pomoże nam to przyspieszyć przyjęcie przez użytkowników produktów NAUTILUS® i tym samym rozpowszechnić rozwiązania zrównoważone ekologicznie. Współpracując ze sobą, możemy jeszcze bardziej rozwinąć rynek graficznych papierów makulaturowych”, komentuje Johannes Klumpp, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Papierów Niepowlekanych w Mondi Group.

„Na rynku krajowym Antalis Poland będzie wyłącznym dystrybutorem produktów Mondi NAUTILUS®. Zawarcie tej umowy potwierdza zaufanie do firmy Antalis oraz udowadnia jej silną pozycję w branży. Włączenie do oferty produktów Mondi NAUTILUS® pozwoli nam dalej rozwijać naszą sprzedaż produktów recyklingowanych i pomagać naszym klientom w realizacji ich strategii CSR.” - komentuje Christophe Hunaut, Dyrektor Zarządzający regionu CSEE oraz Antalis Poland Sp. z o.o.

Na podstawie informacji firmy Antalis Poland Spółka z o.o.
Foto: wikimedia.org

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności