recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Portfolio Avery Dennison CleanFlake ™ zdobywa nagrodę FINAT Recycling & Sustainability 2019Poprzedni artykuł 

Mark Macaré (z lewej) z FINAT i Jan `t Hart (z prawej), starszy dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju i zgodności, otrzymujący nagrodę.
Mark Macaré (z lewej) z FINAT i Jan `t Hart (z prawej), starszy dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju i zgodności, otrzymujący nagrodę.

Innowacja firmy Avery Dennison, która umożliwia recykling PET w obiegu zamkniętym, wygrała w tym roku nagrodę FINAT Recycling and Sustainability. Portfolio CleanFlake ™ (wideo) umożliwia produkcję wysokiej jakości PET z recyklingu (rPET) z butelek po konsumpcji, przy jednoczesnym zachowaniu ważnego wpływu wizualnego i dopuszczenia do kontaktu z żywnością. Portfolio dodatkowo zmniejsza wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu recyklowanego materiału PET.

Jeroen Diderich, wiceprezes i dyrektor generalny EMEA, powiedział, że nagroda jest wielkim uznaniem ciągłego skupiania się Avery Dennison na zrównoważonej innowacji: „FINAT jest ważną organizacją reprezentującą naszą bazę klientów i cieszymy się z tej wygranej. Technologia CleanFlake jest jednym z przykładów wielu inicjatyw, które wprowadzamy w celu zmniejszenia zużycia materiałów i odpadów. Generowanie czystych płatków PET, bez zanieczyszczeń etykietami i atramentem, jest trudnym zadaniem dla recyklerów. Pracowaliśmy nad stworzeniem etykiety, która całkowicie oddzieliłaby się od butelek w konwencjonalnym zakładzie recyklingu, a CleanFlake może zamknąć pętlę - generując wysokiej jakości rPET odpowiednie do produkcji nowych butelek PET lub innych opakowań do żywności. ”

Portfolio spełnia wiele potrzeb aplikacji, z wyraźnym „brakiem etykiety”, sztywnym materiałem wierzchnim, kawitowaną białą wersją i elastycznymi materiałami wierzchnimi, które można dostosować do częściowo wyciskanych pojemników lub zmian wymiarów w świeżo dmuchanych butelkach, eliminując lub znacznie zmniejszając defekty marszczeń etykiet.

Jenny Wassenaar, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju i zgodności, powiedziała, że ​​korzyści dla środowiska są znaczące, w tym korzyści dla zrównoważonego rozwoju dostępne z opcji wkładki rPET23, która zawiera 30% odpadów pokonsumenckich: „Nasza analiza pokazuje, że użycie miliona metrów kwadratowych rPET23 zmniejsza się zużycie paliw kopalnych o 30% (60 baryłek ropy), zużycie energii o 23% (odpowiednik 17 gospodarstw domowych na rok) i wody o 20% (roczne zużycie 123 osób). ”

Szeroka współpraca zapewniła, że ​​portfolio spełnia bardzo zróżnicowane standardy recyklingu w wielu krajach. CleanFlake stosuje się do wytycznych EPBP i zapewnia 100% zmywanie po zastosowaniu protokołu recyklingu tacek PET Petcore. Jest również zatwierdzony przez Returpack (Szwecja) i Infinitum (Norwegia).

Jenny Wassenaar powiedziała, że ​​takie szeroko zakrojone testy są ważne: „Myjka do recyklingu może działać w zakresie od 65 do 85 stopni, a CleanFlake działa dobrze w każdym przypadku. Ta inicjatywa pokazała, jak wiele można osiągnąć, gdy producenci, dostawcy, firmy zajmujące się recyklingiem i przetwórcy wspólnie pracują nad ulepszeniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. ”

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison
Zdjęcie: Avery Dennison, PR424

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności