recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

CleanPrint™ firmy Asahi Photoproducts na Labelexpo Europe 2019Poprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w dziedzinie rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował dziś, że będzie ponownie wystawiał się na targach Labelexpo Europe, zaplanowanych na 24–27 września w Brukseli. Asahi będzie znajdować się na stoisku 5a34 na wystawie i będzie wyświetlać pełną gamę płyt fleksograficznych. Na wystawie zaprezentowana zostanie technologia CleanPrint™ firmy Asahi, która z czasem ewoluowała, aby stać się punktem odniesienia w branży druku fleksograficznego CLEAN.

„Ponieważ Asahi po raz pierwszy wprowadziło na rynek swoją innowacyjną technologię płyt fleksograficznych, która umożliwiła całkowite uwolnienie atramentu na podłożu w celu uzyskania czystszego obrazu i mniejszej liczby zatrzymań prasy do czyszczenia płyt, nasze przemyślenia na temat wartości technologii ewoluowały”, powiedział dr Dieter Niederstadt, kierownik ds. Marketingu technicznego Asahi. „Nie tylko kontynuujemy ulepszanie jakości i wydajności płyt, ale także dowiedzieliśmy się od naszych klientów, że wartość technologii wykracza poza korzyści jakościowe i produkcyjne, które umożliwia. Nie tylko eliminuje potrzebę stosowania lotnych rozpuszczalników w procesie wytwarzania płyt, przyspiesza proces zużywania mniejszej ilości energii i zapewnia taką samą wysoką jakość i wydajność prasy (OEE), jakiej oczekują nasi klienci, ale technologia redukuje czasy narządu i odpady jak również ilość czasu, którą prasa musi uruchomić. Wszystkie te zalety składają się na znacznie czystszy proces drukowania płytowego i fleksograficznego niż w przypadku innych płyt dostępnych na rynku. ”

Na targach Labelexpo Asahi zaprezentuje swoje popularne zmywalne wodą płyty AWP™ -DEW, które jako pierwsze wykorzystują technologię CleanPrint™. „Z czasem planujemy przenieść tę technologię na inne płyty w naszym portfolio”, dodaje Niederstadt, „aby zapewnić, że nasi klienci mogą drukować CLEAN na najszerszej gamie podłoży na rynku”.

Zalety Asahi CleanPrint™

Asahi CleanPrint™ został zaprojektowany, aby ułatwić nacisk na druk z pocałunkiem. Lżejsze ciśnienie druku zapewnia stałą powtarzalność jakości druku podczas przebiegu produkcji, a także dłuższą żywotność płyty. Ta cecha jest uzyskiwana dzięki unikalnej chemii fotopolimerów opracowanej przez Asahi, która zmniejsza energię powierzchniową płyty drukarskiej i umożliwia lepsze przenoszenie farby na podłoże podczas drukowania.

CleanPrint™ ma korzystny wpływ na zmniejszenie wypełnienia farbą w obszarze tonów średnich w trakcie drukowania, co prowadzi do mniejszej liczby interwałów czyszczenia i krótszego czasu przestoju prasy w wysoce zrównoważonym procesie drukowania fleksograficznego. Niederstadt zauważa: „Nasi klienci są zachwyceni jakością druku, jaką mogą dostarczyć, a jednocześnie osiągają nawet o 50% krótszy czas narządzania i 30% lub więcej poprawy OEE”.

Więcej informacji na temat CleanPrint™ i innych rozwiązań fleksograficznych firmy Asahi Photoproducts można znaleźć na stronie www.asahi-photoproducts.com.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności