BOBST i Mouvent zaprezentują kompletne portfolio produktów na Labelexpo 2019Poprzedni artykuł 

Przedstawione rozwiązania zapewniają wydajność, łączność i zrównoważony rozwój, jak nigdy dotąd, a także pionierską premierę

BOBST wraz ze swoim centrum kompetencyjnym w dziedzinie druku cyfrowego Mouvent zaprezentuje portfolio wiodących na świecie innowacji na największej na świecie imprezie etykietowej Labelexpo Europe. Odwiedzający wydarzenie, które odbędzie się w dniach 24–27 września 2019 r. W Brukseli, będą mogli zobaczyć cztery kompletne, zdigitalizowane procesy produkcyjne w cyfrowej rodzimej prasie, wyposażone w atramenty na bazie wody, nową światową premierę maszyny do druku hybrydowego UV / Flexo i prasa DigiFlexo.

„Niedawno ujawniliśmy kilka naprawdę przełomowych innowacji, które wyznaczą nowe standardy, pomagając konwerterom i właścicielom marek poprawić czas wprowadzania produktów na rynek, zagwarantować spójność kolorów i bezpieczeństwo opakowań żywności” - powiedział Federico D’Annunzio, Hybrid Printing Manager programu BOBST. „To naprawdę ekscytujące, aby połączyć te najnowsze innowacje w jednym miejscu, dzięki czemu uczestnicy będą mogli sami zobaczyć różnicę, jaką wprowadzają te innowacje, i wpływ, jaki mogą one mieć na ich działalność”.

Najnowsze innowacje torują drogę światowej premierze

Najnowsze innowacje obejmują Ink-on-Demand (IoD), Highly Automated Liquid (HAL) i DigiColor - zmieniające gry rozwiązania, które wyznaczą nowy kierunek dla przyszłości branży.

System atramentowy IoD zastępuje konwencjonalne zbiorniki atramentowe pojedynczą gumową rurką, która dozuje 30 gramów atramentu do zespołu drukującego. System eliminuje pojemniki z tuszem i komorowe ostrza lekarza i wykonuje w pełni zautomatyzowane mycie jednostki druku w mniej niż minutę.

Aby uzupełnić system IoD, HAL jest stacją mieszania atramentów off-line do produkcji kolorów Pantone z 14 podstawowych farb i zawiera tylko jedną pompę wykonującą działanie w stylu pipety, aby odmierzyć bardzo małe ilości potrzebnego koloru.

DigiColor to pierwszy w historii system „zamkniętej pętli” kolorów, który umożliwia cyfrowe dostosowanie koloru do docelowych wartości Delta E podczas drukowania, z dowolną prędkością, na dowolnym podłożu, z dowolnym operatorem. Jest to duży krok w kierunku pełnej digitalizacji kolorów.

Te innowacje utorowały drogę do nowego hybrydowego Flexo z „Mouvent ™ Digital Technology Inside”, który jest najlepszą kombinacją druku cyfrowego i cyfrowego DigiFlexo, i zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Labelexpo. Hybryda wiąże się z całkowitą elastycznością etykiet o wysokiej wartości dodanej, z niezwykle krótkimi ustawieniami zadań i szybkim zwrotem z inwestycji. Będzie to najbardziej cyfrowo zautomatyzowana prasa na rynku etykiet, o najwyższej jakości druku i wydajności. Otwiera nową erę w produkcji etykiet samoprzylepnych o całkowicie nowych standardach wydajności i rentowności.

Inne wyświetlane maszyny obejmują:

M5 IoD / DigiColor, który przekształca druk flekso w całkowicie cyfrowy proces. Dopasowanie kolorów jest uproszczone zarówno w EKG REVO, jak iw środowisku kolorów dodatkowych. Zmiana atramentu w dowolnej konfiguracji prasy zajmuje kilka sekund bez kontaktu atramentu z rękami operatora. Kontrola koloru w zamkniętej pętli zapewnia doskonałe dopasowanie kolorów na dowolnym podłożu na całym świecie.
Cyfrowa drukarka etykiet LB702-WB od Mouvent, niezwykły postęp w produkcji etykiet cyfrowych, wykorzystujący tylko 100% atramenty Mouvent ™ na bazie wody, dzięki czemu jest w 100% wolny od lotnych związków organicznych i 100% żywności bezpiecznej. Maszyna może pracować z prędkością do 100 m / min na szerokiej gamie podłoży, od samoprzylepnych do etykiet samoprzylepnych, szczególnie w zastosowaniach, w których migracja może stanowić problem, np. W przemyśle spożywczym. Wysoka jakość druku LB702-WB wynosząca 1200 dpi prowadzi do wyjątkowych wyników na złożonych podłożach, takich jak fakturowane naturalne etykiety do etykiet na wino i wiele innych. Wyposażona w 6 kolorów prasa wodna Mouvent umożliwia doskonałe drukowanie EKG i dopasowanie Pantone. W połączeniu z opracowanym przez firmę Mouvent ™ DFE klienci korzystają z łatwego przygotowania pliku, doskonałej spójności kolorów i drukowania zmiennych danych w celu dostosowania w czasie rzeczywistym. Wszystko to prowadzi do połączenia doskonałości technicznej i estetycznej, którą uczestnicy będą mogli zobaczyć w czasie rzeczywistym podczas imprezy.
Fleksodrukarka UV M1X, która zapewnia wysoką wydajność przy konkurencyjnych kosztach. Jest to częściowo skonfigurowana maszyna konfiguracyjna, o szerokości 370 mm, opracowana z myślą o automatyzacji i łączności, która może drukować i konwertować wiele różnych aplikacji w jednym przebiegu.

Tymczasem prasa BOBST M6 będzie gwiazdą Flexible Packaging Arena w hali 11 (stoisko 11A50). Prasa M6 to połączenie wbudowanego Flexo UV, REVO Digital Flexo i nowej rewolucyjnej jednostki drukującej V-Flower, pozwalającej na zmianę pracy w ciągu jednej minuty, „w locie” bez zatrzymywania prasy, a nawet do 95 % czasu na prasowanie. Jest to najbardziej produktywna prasa do ekonomicznego wytwarzania krótkich i średnich serii. M6 będzie wyposażony w w pełni zautomatyzowany system DigiMount ™ do montażu płyt fleksograficznych, który oferuje zaawansowaną elektronikę dla zwiększenia prędkości i dokładności montażu płyty.

Maszyny światowej klasy zasługują na usługi na światowym poziomie

Odwiedzający Labelexpo mogą usłyszeć o usługach BOBST, które zapewniają konwerterom i drukarkom rozwiązania, które pomagają im zoptymalizować wydajność i jakość, przy jednoczesnym ograniczeniu przestojów i wpływu na środowisko.

Na przykład usługa Helpline Plus pozwala klientom połączyć się z ekspertami BOBST natychmiast, gdy zajdzie taka potrzeba, co oznacza, że ​​około 80% wszystkich problemów technicznych jest rozwiązywanych zdalnie w ciągu dwóch godzin. Helpline Plus AR (Augmented Reality) i Smart Headset przenoszą go na wyższy poziom, umożliwiając klientom noszenie specjalnego cyfrowego zestawu słuchawkowego i technika BOBST, aby wirtualnie spojrzeć oczom operatorów maszyn klienta i zapewnić im dokładne instrukcje dotyczące tego, co musi będzie zrobione.

„To naprawdę kompletny pakiet”, powiedział Jean-Pascal Bobst, CEO BOBST. „Nowe rozwiązania na targach Labelexpo wyznaczają zupełnie nowe standardy, aby pomóc przetwórcom i właścicielom marek poprawić czas wprowadzania produktów na rynek, zagwarantować spójność kolorów i bezpieczeństwo opakowań żywności. W BOBST nigdy nie przestajemy wprowadzać innowacji, a tegoroczne wydarzenie będzie bardzo wyraźnym odzwierciedleniem tej filozofii. Czekamy na wszystkich w Brukseli! ”

Odwiedzający mogą zobaczyć prezentacje na żywo i porozmawiać z ekspertami na stoisku 3A59 + 58 w hali 3, a także zobaczyć prasę BOBST M6 w Flexible Packaging Arena, stoisko 11A50 w hali 11.

Na podstawie informacji firmy BOBST

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności