recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Maszyny introligatorskie Grafmasz w MADIMOPoprzedni artykuł 

Cyklos Airspeed Trifold
Cyklos Airspeed Trifold
Perforator GBC MAgnapunch PRO
Perforator GBC MAgnapunch PRO
Krajarka G73H Grafmasz
Krajarka G73H Grafmasz
Zszywarka KASFOLD
Zszywarka KASFOLD

Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy drukarnia poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań z oferty firmy Grafmasz.

Jak mówi w rozmowie właściciel drukarni, Marek Nawrocki: Od początku działalności postawiliśmy na solidnego partnera w zakresie dostaw urządzeń introligatorskich, firmę Grafmasz z Opatowa. W Madimo przywiązujemy olbrzymią wagę do staranności realizowanych zleceń, za każdym razem zapewniając pełen serwis oraz nadzór. Nie byłoby to możliwe bez fantastycznego zespołu ludzi oraz sprawdzonego sprzętu, który od lat zapewnia nam komfort pracy. W kwietniu zeszłego roku nasza drukarnia zakupiła krajarkę hydrauliczną GRAFMASZ G73 H, która zastąpiła pracującą wcześniej w drukarni krajarkę starszej generacji. Kolejne poczynione inwestycje to zakup bigówko-perforówki automatycznej Cyklos AIRSPEED 450 z modułem falcującym Trifold 360, zszywarko-falcerki KASFOLD 640 oraz perforatora elektrycznego GBC w najnowszej wersji Magnapunch PRO.

Zakup każdego z urządzeń był poprzedzony dokładną analizą ich parametrów i możliwości w odniesieniu do potrzeb drukarni.

Bigówko-perforówka GPM 450 AIRSPEED nie tylko znacząco przyspieszyła realizację zleceń wymagających bigowania, ale również perforacji przerywanej prostopadłej i krzyżowej. Dodatkowo dzięki modułowi falcującemu Trifold , który pracuje w linii z bigówką znacząco wzrosła wydajność produkcji w zakresie produkcji folderów łamanych na pół, w Z i C drukowanych na grubszych podłożach – urządzenia umożliwiają obróbkę arkuszy o grubości nawet do 350 gsm i są obsługiwane przez jednego operatora.

Zszywarko-falcerka KASFOLD 640 obsługuje szeroki zakres formatów. Urządzenie umożliwia obróbkę arkuszy w formacie od 148 x 210 mm do 320 x 640 mm, maksymalna grubość broszury to nawet 25 arkuszy 80 gsm. Dzięki temu drukarnia zyskała możliwość szybkiej produkcji broszur, które dotychczas były szyte na standardowym zszywaczu elektrycznym nie tylko w standardowych formatach, ale również produkcję broszur w formacie 320 x 320 mm.

Perforator Magnapunch PRO wyróżnia mocna konstrukcja i bardzo prosta obsługa. Mimo, że jest to urządzenie nastołowe jest ono napędzane poprzez koło zamachowe, które zamienia energię elektryczną na energię kinetyczną. Jest ono wyposażone w szereg narzędzi perforujących otwory o różnych kształtach i rozstawie pod różne rodzaje opraw. Ich wymiana zajmuje kilka sekund co jest szczególnie istotne przy obróbce introligatorskiej dużej ilości zróżnicowanych zleceń w niskich nakładach.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności