recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Mutoh: lipcowe Dni Otwarte pełne super ofertPoprzedni artykuł 

Mutoh: lipcowe Dni Otwarte pełne super ofert
Mutoh: lipcowe Dni Otwarte pełne super ofert

W ostatni piątek (5 lipca 2019) polski dystrybutor japońskich drukarek wielkoformatowych zaprosił do swojego centrum demonstracyjnego na Dni Otwarte, podczas których można było przetestować aż 10 drukarek tej marki.

Nie mniej, a nawet więcej niż na największych targach branżowych, bo aż 10 drukarek wielkoformatowych marki Mutoh można było porównać i przetestować. Urządzenia, reprezentowały 4 ekologiczne technologie druku: żywiczną (4 drukarki), LED-UV (4 drukarki), druku bezpośredniego na tkaninach (1 drukarka) oraz eko-solwentową (1 drukarka).

4 drukarki żywiczne w atrakcyjnych ofertach dnia

W naszej opolskiej centrali czekały na gości ekologiczne, wszechstronne i szybkie drukarki żywiczne, czyli naszpikowane japońskimi technologiami a jednocześnie wyjątkowo stabilne i cenione w naszym kraju modele: ValueJet 1324X, 1604X, 1624X oraz 1638X.

Tego dnia, uczestnicy Dni Otwartych mogli nabyć urządzenia w atrakcyjnych cenach, np. Mutoh ValueJet 1604X o szerokości zadruku 162 cm, w cenie 9.995 euro, tego dnia oferowany był w już za 8.895 euro netto.
Natomiast drukujący do 50 m2/h, o tej samej szerokości Mutoh ValueJet 1624X, oferowany był nie za 11.995 euro a tylko za 9.450 euro netto!

ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory – pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z samego CMYKa).

Plotery ValueJet X różnią się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru mamy dwie szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h. Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie poprawiające osiągi i jakość druku: Mutoh Intelligent Interweaving (eliminujący paskowanie) i Mutoh DropMaster (kompensujący różne grubości materiałów).

Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

4 drukarki LED-UV w atrakcyjnych ofertach dnia

O technologii LED-UV mówi się „technologia przyszłości”. I tak i nie… Mówiąc „tak” mamy na uwadze fakt, że charakteryzuje się niemal nieograniczoną wszechstronnością. Jej pozytywne aspekty ekologiczne i ekonomiczne pozwalają zainwestować w nią, z pewnością, że za kilka lat będą nadal na czasie. Z kolei mówiąc „nie” trochę żartujemy… gdyż ta „przyszłość technologiczna” już się dzieje w zauważalnym stopniu. Technologia LED-UV jest niemal obowiązkowa dla każdego, kto myśli o zakupie nowych urządzeń o bardzo szerokich możliwościach.

Cechą wyróżniającą japońskie drukarki LED od innych rozwiązań na rynku jest brak zapachu zadrukowanego przedmiotu. To jeden z dowodów na ekologiczność rozwiązań tego producenta. Warto zauważyć, że drukarki LED firmy Mutoh nie wymagają podłączania zewnętrznych systemów filtrujących powietrze czy innych wyciągów.

Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Mutoh ValueJet 626UF, w porównaniu do mniejszego brata 426UF, który stał się w Polsce bestsellerem, posiada oprócz powiększonego stołu także laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowywanego przedmiotu, automatyczną regulację wysokości stołu oraz bardzo ciekawy, dodatkowy moduł obrotowy (do obiektów walcowatych, np.: szklanka, termos, wazon).
I na te modele podczas Dni Otwartych proponowaliśmy ekstra rabaty. Drukarka ValueJet 426UF tego dnia dostępna była w cenie 59.950 zł (zamiast 65.000 zł netto). Większy model ValueJet 626UF, otrzymał jeszcze większy rabat i jego cena osiągnęła pułap 95.950 zł (zamiast 119.000 zł netto).
Trzecią prezentowaną drukarką w tej technologii była znacznie większa, bo o szerokość 1.62 m – rolowa Mutoh ValueJet 1638UR. Oprócz kolorów CMYK, znajdziemy na jej pokładzie także kolor biały oraz lakier. Taka konfiguracja pozwala na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu (symultaniczny). Daje to wielokrotnie większe możliwości od „zwykłych” drukarek rolowych.
Mutoh ValueJet serii „UR” potrafi zadrukować elastyczne materiały czarne, kolorowe, metaliczne, fluorescencyjne, odblaskowe, przezroczyste i inne. Oczywiście poradzi sobie także z klasycznymi nośnikami jak papiery, folie białe, banery, płótna, tapety, materiały powlekane i niepowlekane. Niska temperatura utrwalenia atramentu pozwala na stosowanie także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę, np. cienkich klisz. Co więcej, wydruku w momencie druku jest suchy i od razu gotowy do dalszej obróbki, montażu lub wysyłki.

Czwartą drukarką LED-UV był Mutoh ValueJet 1638UH. Jest to maszyna hybrydowa czyli drukująca zarówno z roli (jak seria UR) a także na płytach i innych materiał sztywnych po dostawieniu modułowych stołów. Jest to ploter 6-kolorowy. Oprócz palety CMYK, na pokładzie mamy jeszcze kolor BIAŁY oraz lakier.

Dzięki białemu atramentowi, diametralnie rozszerzają się możliwości plotera. Kolor ten stosowany jako poddruk umożliwia zadruku kolorowych nośników. Natomiast stosowany jako nadruk na grafice CMYK umożliwia znakowanie materiałów przezroczystych od strony wewnętrznej (szkła, pleksy, itd.). Oczywiście można drukować także samym kolorem białym np. na czarnych płytach czy drewnianych panelach.

1 drukarki tekstylna (ale wszechstronna)

Mutoh ValueJet serii TX dzięki unikalnym atramentom polimerowym UltraVision Textile pozwoli na bezpośredni zadruk tkanin naturalnych (jak np. bawełna) i syntetycznych (jak np. poliester) - podkreślmy to - jednym typem atramentu! Oczywiście spektrum obsługiwanych typów włókien i ich mieszanek, wliczając w to celulozę jest dużo szerszy.

„TX” posiada możliwość zadruku materiałów o szerokości do 1.91 metra. Mogą to być tkaniny o otwartej jak i zamkniętej strukturze. Atrament przechodząc przez te pierwsze spływa do specjalnie zaprojektowanej do tego celu rynny odprowadzającej atrament.

Maksymalna prędkość tej drukarki sięga aż 73 m2/h. Typowa prędkość produkcyjna (komercyjna) kształtuje się na poziomie około 40 m2/h.

Organizator Dni Otwartych jest wyłącznym dystrybutorem japońskich urządzeń marki Mutoh w Polsce.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności