recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Lipcowe nowości do post-produkcji na Dniach Otwartych AtriumPoprzedni artykuł 

Lipcowe nowości do post-produkcji na Dniach Otwartych Atrium
Lipcowe nowości do post-produkcji na Dniach Otwartych Atrium

Lasery, trymery XY, laminatory, tunele grzewcze i szereg innych urządzeń służących do obróbki grafik wielkoformatowych można było zobaczyć w Opolu, już w piątek 5 lipca.

Urządzenia do post-produkcji umiejętnie wspomagają codzienną pracę w zakładach poligraficznych, drukarniach wielkoformatowych czy agencjach reklamowych. Niektóre z nich są wręcz obowiązkowe, jak np. laminatory, gdzie zabezpieczanie wydruków samochodowych, grafik podłogowych jest „oczywistą oczywistością”.

Niektóre z nich nie są obowiązkową pozycją w parkach maszynowych. Jednakże, odpowiednio dobrane i ustawione w ciąg produkcyjny np. ploter drukujący + trymer XY, potrafią mocno zwiększyć wydajność, wyeliminować błędy ludzkie a suma summarum wpłynąć pozytywnie na oszczędności w firmie. Niektóre z nich można było zobaczyć podczas ostatnich Dni Otwartych Atrium Centrum Ploterowe.

Trymer XY, którym idealnie i szybko rozetniesz wydruki na formatki

Neolt XY Matic Trim Plus to zaawansowany, automatyczny trymer XY pozwalający na rozcinanie elastycznych materiałów (tapet, folii, papierów, banerów) na formatki (cięcie z 4 stron). Zaawansowany system optyczny rozpoznaje najpopularniejsze znaczniki cięcia, gwarantując wysoką dokładność i prędkość pracy.

XY Matic Trim Plus umożliwia rozcinanie szerokiego spektrum materiałów o grubości do 1.2 mm i szerokości do 165 cm, m.in. papierów, tapet, płócien canvas naturalnych i poliestrowych, materiałów odblaskowych, banerów, folii samoprzylepnych, gumy magnetycznej czy folii poliwęglanowej.

Wyobraźmy sobie, że proces rozcinania, idealnie prostego jest realizowany symultanicznie podczas druku. Czysta oszczędność czasu i kosztów. A jeżeli suche wydruki wychodzą z plotera w technologii LED-UV, to uzyskujemy od razu formatki gotowe do montażu lub wysyłki. To wszystko bez żmudnego, czasochłonnego i potencjalnie zagrożonego błędami cięcia manualnego.

Neolt XY Matic Trim Plus posiada wiele ciekawych i „sprytnych” rozwiązań, m.in. wbudowany, dotykowy panel sterowania z intuicyjnym oprogramowaniem, 20 programowalnych ustawień, przeszkloną osłonę umożliwiającą podgląd pracy trymera, świetlną wieżę statusu pracy. Prędkość pracy w obu osiach (X i Y) jest regulowana. Podwójny sensor odczytu paserów, automatyczne wyrównanie, niezacinające jednostki tnące, automatyczny system odbioru odpadów, do 10 pneumatycznych noży, pneumatyczne rolki dociskowe (wbudowany cichy kompresor), to wszystko sprawia, że proces cięcia jest doskonały. Prędkość cięcia horyzontalnego można ustawić od 1 do 150 metrów na minutę.

Neolt XY Matic Trim Plus oparty jest na ciężkiej, 300-kilogramowej, monolitycznej konstrukcji. Urządzenie jest gotowe do użytku od razu po wyjęciu ze skrzyni. Warto wspomnieć, że możemy założyć na trymer nawet 300-metrową jumbo-rolę. Iście produkcyjne rozwiązanie.

Laminator pneumatyczny, którym bezbłędnie zabezpieczysz wydruki

Neolt Shield to wydajny laminator, wyposażony we wbudowaną sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących do 6 bar. Jest to najważniejsza przewaga tego urządzenia nad innymi laminatorami. To właśnie dzięki pneumatyce Shield jest o kilka kroków przed innymi laminatorami. Zaawansowane systemy kontroli automatycznie dostosowują parametry pracy. Urządzenie umożliwia laminację materiałów od szerokości do 1650 mm.

Laminator produkowany we włoskiej fabryce Neolt, dzięki systemowi ciśnieniowemu jest także bardziej ekologiczny i ekonomiczny, niż popularne urządzenia, gdyż jego zużycie energii jest niższe od silników elektrycznych. Siłowniki przystosowują się automatycznie do różnych grubości materiałów. Wstępnie określone ciśnienie dla danego materiału można zmodyfikować w czasie pracy.

Neolt Shield można doposażyć w wiele modułów jak np. podgrzewane rolki (do 50 stopni).
Prawdą jest, że po laminacji grafiki reklamowej czy też innej, prace muszą zostać przycięte od ostatecznego wymiaru. Projektanci Shield’a wiedząc o tym, pozwolili doposażyć urządzenie w trymer rozcinający zalaminowane, nawet bardzo długie wydruki, czy też odcinać boczne marginesy. Proste i funkcjonalne.

Neolt Shield powstał dla „reklamiarzy” czyli różnej wielkości agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczania zadrukowanej grafiki laminatem. Jednakże, sprawdzi się także w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, wymagających idealnego przeniesienia folii samoprzylepnej.

Laser, którym precyzyjnie wytniesz i wygrawerujesz

Kolejna nowością Dni Otwartych to tnąco-grawerujący ploter laserowy ARTEMIS SF 1390, dedykowany m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry, itp.

Urządzenie posiada obszar roboczy o rozmiarze 1300 x 900 mm. Moc tuby lasera można dobrać w zależności od potrzeb użytkownika. Dostępne są tuby: 150W, 100W, 80W oraz 60W.

W piątek zaprezentujemy najmocniejszą wersję lasera – 150W. Zaprezentujemy wycinanie skomplikowanych kształtów ze sklejki czy też tworzy a także możliwości dodatkowego zdobienia poprzez grawerowanie.

Artemis SF 1390 korzysta z dwóch rodzajów stołów – tzw. plastra miodu lub panelu nożowego.

Stół typu „plaster miodu” sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów tj.: skóra, tkaniny czy papier. Przy zastosowaniu mocnego systemu wyciągowego może posłużyć również, jako stół z podsysem, co będzie skuteczne podczas obróbki materiałów wyginających się. Z kolei „stół nożowy” sprawdzi się w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Zalecany do stosowania w urządzeniach podczas stosowania wysokiej mocy lasera i niskiej prędkości cięcia. Gęstość rozmieszczenia „noży” można dostosować w zależności od potrzeb.

Prędkość pracy maszyny sięga 60 cm na sekundę, natomiast dokładność pozycjonowania wiązki lasera kształtuje się na poziomie 0.05 mm.

Więcej informacji o urządzeniach na stronach organizatora - Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności