recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Xeikon konsoliduje swoją działalność w BelgiiPoprzedni artykuł 

Biuro Xeikon w Lier, Belgia
Biuro Xeikon w Lier, Belgia

Założona w 1988 r. firma Xeikon rozpoczęła rewolucję w dziedzinie cyfrowego druku w pełnym kolorze z dawnego zakładu produkcyjnego Agfa w Mortsel, niedaleko Antwerpii w Belgii. Tam firma, nieznana zewnętrznemu światu, zbudowała pierwszą maszynę DCP-1, która miała zostać uruchomiona na Ipex 1993.

W 2002 r. przeniosła swoją siedzibę główną - w tym centrum badawczo-rozwojowe, centrum produkcji i innowacji - z Mortsel do nowego budynku w Lier w Belgii. Od 2008 r. Siedziba firmy mieści się w Eede, w Holandii, po drugiej stronie północnej granicy belgijskiej.

W ubiegłym roku Xeikon świętował 30-lecie i 25 lat druku cyfrowego. Pod hasłem „PastPrintFuture” firma przygotowała się również na nową przyszłość z Flint Group jako nowym właścicielem i technologią atramentową jako dodatkową częścią poszerzonego portfolio cyfrowego. W 2018 r. Otworzył w Lier centrum kompetencyjne w dziedzinie drukarek atramentowych i technologii tonera, aby wzmocnić wysiłki badawczo-rozwojowe i utrzymać pozycję na poziomie technologicznym. Konsolidacja w Belgii jest kolejnym logicznym krokiem w procesie konsolidacji, aby nadal rozwijać się jako lider w wybranych aplikacjach do produkcji cyfrowej.

Benoit Chatelard, który objął ster w 2017 r., Jest przekonany, że Xeikon jest w dobrej pozycji, aby przeskoczyć konkurencję, i upewnia się, że firma ma odpowiedni kształt - i we właściwym miejscu - aby to zrobić: przeniesienie do Lier to stopniowy proces, który rozpoczął się w styczniu 2019 r. Główne działania zostaną przeniesione do 1 lipca 2019 r., A pod koniec roku lokalizacja Eede zostanie zamknięta. Wszyscy klienci, partnerzy i dostawcy zostaną poinformowani w odpowiednim czasie.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności