AUF AUGENHOEHE tworzy modę dla niskich ludzi z pomocą plotera RolandPoprzedni artykuł 

Projektantka mody Sema Gedik wpadła na pomysł zaprojektowania mody dla niskich ludzi dzięki swojej kuzynce Fundzie. Funda zawsze miała problemy ze znalezieniem odpowiednich i modnych ubrań, ponieważ jest niska. Tak powstała idea projektu AUF AUGENHOEHE w ramach pracy licencjackiej Semy Gedik. Tymczasem minęło siedem lat, Sema Gedik zmierzyła setki małych ludzi na całym świecie i opracowała znormalizowane rozmiary odzieży dla niskich kobiet i mężczyzn. Cel i misja: stworzyć własną markę mody dla fajnej mody i dopasowanych cięć, które oferują tej grupie docelowej dokładnie to, czego zawsze szukali na próżno.

Kilka miesięcy temu 29-latka ukończyła studia magisterskie w dziedzinie projektowania mody na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Berlinie, a obecnie pracuje w pełnym wymiarze godzin dla swojej nowej firmy AUF AUGENHOEHE. Oprócz Berlin Startup Grant, finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i kampanię crowdfundingową, Sema Gedik opracowała szereg popularnych produktów merchandisingowych, które dystrybuuje za pośrednictwem swojej strony internetowej: kubki, samodzielnie opracowany wieszak, czapki, stylowe torby gimnastyczne i wiele koszulek - oczywiście w dwóch wersjach dla dużych i małych. Torby i koszulki z ich kolekcji są drukowane z logo AUF AUGENHOEHE lub kolorowymi nadrukami. Aby to osiągnąć, Sema Gedik zdobyła dwóch najwyższej klasy sponsorów, Rolanda i Lotus Transfer.

Wspieraj ambitne cele

„To kwestia serca Rolanda, aby wspierać młode talenty w dążeniu do prawdziwie znaczącego i przemyślanego pomysłu na biznes. Dlatego też nie zawahaliśmy się, kiedy nasz autoryzowany dealer Roland Lotus Transfer w Berlinie zwrócił się do nas z prośbą o dostarczenie projektantce mody Semie Gedik plotera tnącego do tworzenia produktów merchandisingowych ”, mówi Karel Sannen, Marketing Manager w Roland DG.

„Byliśmy pod wrażeniem tego, jak autentycznie i namiętnie Sema Gedik realizowała swój projekt „Moda dla niskich ludzi”. Dlatego nie było wątpliwości, że spełnimy życzenia zaangażowanego studenckiego przedsiębiorcy - potwierdza Bernhard Hermanns, kierownik sprzedaży w Lotus Transfer Press Solutions w Berlinie.

Dealer Roland i producent prasy transferowej dostarczyli Semie Gedik niezbędny sprzęt do etykietowania swojej kolekcji floką i folią flex. Na przykład Roland dostarczył ploter tnący GS-24, który był potrzebny do cięcia folii, a Lotus prasę transferową LTS 150 B. Początkowa taśma transferowa z foliami flock i flex była również dostarczana przez Lotus. Wreszcie odbyło się krótkie szkolenie w Berlin Lotus Showroom. Od tego czasu zespół AUF AUGENHOEHE ma starannie wydrukowane koszule, torby i wiele innych akcesoriów w pomieszczeniach, które HTW udostępniła byłym studentom.

Sema Gedik może się śmiać: „Tak, obsługuję ploter tnący i samo prasowanie ciepła. Operacja jest prosta, ustawienia na ploterze bardzo elastyczne. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, bardzo podoba mi się fakt, że czcionki krojone są tak, aby zapisać materiał na filmie flockowym.”

Fason poza normą: teraz bardziej niż kiedykolwiek

Młoda marka odzieżowa (www.aufaugenhoehe.design) pokonała pierwsze przeszkody w życiu zawodowym: udany start na Berlin Fashion Week, zapytania z innych krajów europejskich, nawet z USA. Kolekcja mody jest produkowana w Berlinie, sprzedawana przez sklep internetowy. „Moja moda dla niskich ludzi powinna nie tylko służyć estetyce powierzchni, ale ma sens. Chciałem pokazać, że mogę zmienić wszystko, czego się nauczyłem. - Wiem jednak, że po pięciu latach intensywnej pracy nad AUF AUGENHOEHE trzeba wierzyć w siebie i nie poddawać się ”- podsumowuje Sema Gedik.

Na podstawie informacji firmy Roland DG

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności