recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Avery Dennison nominowany do nagrody Global Environmental and Sustainability Award 2019Poprzedni artykuł 

Avery Dennison, światowa firma zajmująca się materiałoznawstwem i produkcją, została zakwalifikowana do nagrody w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju przyznawanej przez branżę etykietową Global Awards 2019.

Jeden z trzech finalistów, Avery Dennison, jest pierwszym dostawcą materiałów samoprzylepnych do etykiet, który wprowadził na rynek liniowy produkt z recyklingu PET, dostępny w Europie. Podkład, który wykorzystuje 30% odpadów poużytkowych PET, spełnia kwalifikacje techniczne przy zachowaniu jakości i wydajności przy projektowaniu etykiet, druku i aplikacji.

Analiza cyklu życia poddanego recyklingowi wkładu PET pokazuje, że użycie jednego miliona metrów kwadratowych recyklowanej wyściółki PET23 firmy Avery Dennison zamiast pierwotnej wkładki PET23 zmniejsza:

Wykorzystanie paliw kopalnych o 30% ⁠ - lub równowartość oszczędności 60 baryłek ropy
Zużycie energii o 23% ⁠ - lub równowartość oszczędności energii 17 gospodarstw domowych rocznie
Zużycie wody o 20% ⁠ - lub równowartość oszczędności wody pitnej dla 123 osób rocznie
„Liner rPET Avery Dennison jest doskonałym przykładem tego, jak innowacyjne myślenie i współpraca w łańcuchu wartości etykiet i opakowań skutkują nowymi sposobami zastąpienia pierwotnych zasobów alternatywnymi metodami recyklingu. Jest to zgodne z naszymi celami zrównoważonego rozwoju z 2025 r., W których chcemy wprowadzić więcej produktów zawierających materiały pochodzące z recyklingu i / lub umożliwić recykling opakowań końcowych ”- powiedział Jeroen Diderich, wiceprezes i dyrektor generalny Label and Graphic Materials EMEA.

Ponieważ produkt został wprowadzony pod koniec 2018 r., Zastosowanie liniowej technologii rPET nadal przyspiesza dzięki wprowadzeniu na rynek dodatkowych produktów ClearIntent ™, w tym portfolio CleanFlake ™ i kleju ClearCut ™.

„Prędkości konwersji i aplikacji pomagają w ciągłym wzroście popytu na wykładziny PET. Staraliśmy się zachować te korzyści, wspierając jednocześnie konwerterów i użytkowników końcowych, którzy dokonują przejścia z Glassine - powiedział Rob Groen w „t Wout, starszy menedżer ds. Marketingu, filmy.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności