Asahi Photoproducts CleanPrint: szczegółyPoprzedni artykuł 

Wyjaśnia dr Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego

Projektując płyty fleksograficzne nowej generacji, chemicy polimerów Asahi stworzyli struktury chemiczne, które mogą utrzymywać precyzyjne struktury obrazu, w tym najmniejsze punkty podświetlenia, przez cały czas trwania wydruku. Choć może się to wydawać proste, osiągnięcie ogromnej innowacyjności wymagało olbrzymiej ilości innowacji. Firma Asahi Photoproducts, sprzedawana pod nazwą CleanPrint, postrzega to podejście technologiczne jako przyszłość druku fleksograficznego. Wierzymy, że ostatecznie pozwoli to drukarniom / konwerterom opakowań na stopniowe wycofywanie bardziej szkodliwych dla środowiska i mniej niezawodnych procesów wytwarzania płyt na bazie rozpuszczalników. Nasze przyszłe innowacje płytowe będą coraz bardziej koncentrować się na czystszej technologii mycia wodą i sprawią, że CleanPrint będzie synonimem naszego przyszłego podejścia do rozwoju w równowadze ze środowiskiem.

W rzeczywistości jest to dokładnie to, co osiągnął amerykański producent opakowań i konwerter The Robinette Company. Firma, która zatrudnia 300 osób i specjalizuje się w zrównoważonych opakowaniach dla rynków żywności, napojów, nutraceutyków, budownictwa, tekstyliów i opieki zdrowotnej, od kilku lat używa płyt Asahi AWPTM-DEF zmywalnych wodą i jest w trakcie modernizacji Płyty Asahi AWPTM-DEW dla jeszcze większej poprawy wydajności. Umożliwiło to Robinette całkowite wyeliminowanie produkcji płyt na bazie rozpuszczalników. A wyniki mówią same za siebie:

Proces wytwarzania płyt został skrócony z trzech godzin dla płyt na bazie rozpuszczalnika do czasu pierwszej płytki 60 minut z płytami Asahi AWPTM-DEW, a kolejne płytki są dostarczane w czasie krótszym niż 20 minut. Rezultatem jest ponad 33% wzrost pojemności i eliminacja niebezpiecznych substancji chemicznych, rewolucjonizujący pomieszczenie na talerzach.
W przypadku płyt rozpuszczalnikowych prasy Robinette zapewniały ogólną efektywność sprzętu 49,58% (OEE). Teraz z płytami Asahi AWPTM, które wzrosły do ​​64,92%, co oznacza 31% wzrost OEE w pomieszczeniu prasowym, przy zmniejszonym czasie narządzania i mniejszej liczbie zatrzymań prasy do czyszczenia płyt.
Mówiąc dokładniej, średni czas potrzebny operatorom prasy na zmianę pracy przy użyciu płytek rozpuszczalnikowych wynosił 297 minut, podczas gdy płytki AWPTM trwały średnio 151 minut, co oznacza 50% redukcję czasu narządzania.
Jak odkryła firma Robinette, płyty CleanPrint firmy Asahi Photoproducts zostały specjalnie zaprojektowane, aby przenieść cały pozostały atrament na zadrukowane podłoże. Wynika to z niższej energii powierzchniowej płyty. Płyty CleanPrint stają się szybsze i nie wymagają czyszczenia tak często, jak konwencjonalne cyfrowe płytki rozpuszczalnikowe. Skrócenie czasu narządzania w połączeniu z mniejszą liczbą zatrzymań prasy do czyszczenia płyt zmniejsza ilość odpadów na podłożu i powoduje znaczną poprawę wydajności. Ponadto płyty Asahi CleanPrint mogą konsekwentnie odtwarzać rozmiary punktów świetlnych mniejszych niż grubość ludzkiego włosa, umożliwiając precyzyjne, wierne odtwarzanie obrazów fotograficznych przy użyciu technologii druku fleksograficznego.

Dzięki zastosowaniu stałego procesu drukowania palet kolorów z płytami Asahi CleanPrint firmy mogą osiągnąć jeszcze większą wydajność. Nie tylko czas przejścia między zadaniami znacznie się skraca, ale jest także łatwiejszy do pracy grupowej w celu bardziej efektywnego wykorzystania płyt i podłoży, co poprawia czas na wprowadzenie na rynek jeszcze więcej. Stałe drukowanie palet kolorów to sprawdzone podejście, które od dawna odnosi sukcesy w druku offsetowym. Teraz, dzięki precyzyjnej i przewidywalnej wydajności płyt Asahi CleanPrint, stały druk palet kolorów jest również opłacalny w operacjach drukowania fleksograficznego. Może być zaimplementowany z atramentami CMYK, ale jeszcze więcej można uzyskać dzięki 7-kolorowej gamie atramentów, zazwyczaj CMYK / OGV, które mogą osiągnąć ponad 90% kolorów Pantone.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności