Dotacja Sharp wesprze budowę studni dla lokalnej społeczności w EtiopiiPoprzedni artykuł 

Żeby uświetnić oficjalne wprowadzenie na rynek generatora wody z powietrza atmosferycznego Skywell, firma Sharp Europe przekazała 7500 funtów organizacji charytatywnej charity: water, wspierając projekt zapewniania dostępu w czystą wodę. Datek Sharp pozwoli opłacić budowę ręcznej pompy, która zostanie wybudowana przez lokalną społeczność w Etiopii, co umożliwi stworzenie nowego źródła wody pitnej.

Na całym świecie aż jedna na dziesięć osób cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej, co powoduje, że każdego roku zanieczyszczona woda przyczynia się do śmierci większej liczby osób, niż wszystkie formy przemocy razem (włączając w to działania wojenne). Misją organizacji charity: water jest zapewnienie dostępu do wody pitnej wszystkim ludziom na Ziemi. Organizacja zakończyła dotychczas 38 113 projektów wodnych, które objęły 9,6 mln. osób na całym świecie.

Praca organizacji jest prosta, ale zmienia świat: zapewniając dostęp do czystej wody nie tylko zmniejsza zachorowalność, ale również zwraca lokalnym społecznościom czas, który poświęciłyby na zdobywanie wody. Ten czas może być wykorzystywany na uprawę żywności, pracę zarobkową i naukę – wszystko po to, by zwalczyć biedę.

– Z przyjemnością przekazaliśmy nasz pierwszy datek na rzecz charity: water, żeby uświetnić wprowadzenie na rynek generatora Skywell. Skywell to specjalny produkt, który tworzy wodę w nowy sposób. Dzięki niemu uświadamiamy sobie, w jakim szczęśliwym położeniu jesteśmy, mając tyle możliwości dostępu do wody. Z przyjemnością będziemy informowali o postępach w budowie pompy ręcznej w Etiopii w miarę rozwoju projektu – komentuje Rachel Dean, Product Business Manager, Sharp Europe.

Generator Skywell wykorzystuje rewolucyjną technologię, pozwalającą uzyskać świeżą i czystą wodę z otaczającego powietrza, bez konieczności prac hydraulicznych. Skywell dozuje zarówno zimną jak i ciepłą wodę – na herbatę lub kawę – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych biurowych dystrybutorów wody na butle lub plastikowych butelek – eliminuje konieczność zamawiania wody lub korzystania z butelek jednorazowych. Dzięki temu pozwala zredukować negatywny wpływ firmy na środowisko. Firma Sharp jest pierwszym dystrybutorem urządzenia Skywell w Europie.

charity: water to transparentna organizacja charytatywna, w której 100 procent datków jest przeznaczane na projekty, a pracownicy i koszty administracyjne są finansowane z innych źródeł.

Szczegółowa informacja na temat wszystkich projektów charity: water jest dostępna na stronie z przeszukiwalną mapą. Firma Sharp będzie przekazywała raporty dotyczące finansowanego przez nią projektu przez kolejne 21 miesięcy.

Na podstawie informacji firmy Sharp Electronics CEE
Fot. Mo Scarpelli

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności