recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Glaze Prosthetics obniża koszty wytwarzania protez i zwiększa ich funkcjonalność dzięki HP Jet Fusion 3D 4200Poprzedni artykuł 

Glaze Prosthetics, firma oferująca lekkie, wysoce konfigurowalne protezy ręki, korzysta z HP Jet Fusion 3D 4200. Drukarka stanowi podstawowe narzędzie w procesie tworzenia produktów polskiego producenta.

Misją założonej w 2017 roku firmy jest tworzenie protez dostosowanych do indywidualnych potrzeb, odzwierciedlających styl i osobowość użytkownika, pozwalając pacjentom uniknąć ograniczeń narzucanych przez tradycyjnie produkowane sztuczne kończyny.

Dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym technologii 3D, Glaze Prosthetics ograniczyło koszty wytwarzania, jednocześnie zachowując unikatową konstrukcję i funkcjonalność protez przygotowywanych na zamówienie.

– Protezy dostępne obecnie na rynku są albo niezwykle drogie, albo niepraktyczne. Tym samym opcje dla osób po amputacjach są nadal bardzo ograniczone. Naszym celem było stworzenie protezy ramienia drukowanej w technologii 3D, co pozwalałoby na szerokie możliwości jej personalizacji – powiedział Franek Kosch, współzałożyciel Glaze Prosthetics – Dzięki włączeniu w proces produkcyjny drukarki HP Jet Fusion 3D 4200, możemy radykalnie obniżyć nie tylko koszt, ale również wagę protezy. Co ważniejsze, wytarzamy sztuczne kończyny, które mogą w pełni sprostać potrzebom użytkowników. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Z drukarką HP Jet Fusion 3D 4200 firma może oferować protezy, które są nie tylko lekkie i niedrogie, ale również wytrzymałe. Trwałość produktów wynika z zastosowania materiałów HP, które są w stanie sprostać wymaganiom podczas codziennego użytkowania.

Skorzystanie z technologii 3D od HP umożliwiło Glaze Prosthetics przetarcie nowych szlaków w branży. Protezy krakowskiego przedsiębiorstwa oferują dziś zaawansowane funkcje, takie jak głośniki Bluetooth czy powerbank do smartfona, zintegrowane z kończyną.

Drukarka HP Jet Fusion 3D 4200 to łatwe użyciu, skalowalne rozwiązania oraz kompleksowy proces wytwarzania zarówno funkcjonalnych prototypów, jak i gotowych części. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w zautomatyzowane stanowisko do mieszania i obróbki materiałów, optymalizuje przepływ pracy i oszczędza czas.

Na podstawie informacji firmy HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności