recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Avery Dennison dołącza do Ellen MacArthur CE 100Poprzedni artykuł 

Avery Dennison Corporation (NYSE: AVY), globalny producent etykiet i materiałów opakowaniowych, dołączył do sieci Ellen MacArthur Foundation Circular Economy 100 (CE 100) w ramach wsparcia firmy w globalnym przejściu na gospodarkę okólną.

Członkostwo w CE100 odzwierciedla ciągłą praktykę Avery Dennison polegającą na łączeniu sił z klientami i dostawcami w całym łańcuchu dostaw w celu dostarczania rozwiązań, które mogą znacząco zmienić świat. Firma uważa, że ​​zaspokojenie zmieniających się potrzeb społecznych i środowiskowych oraz nowych wyzwań biznesowych można najlepiej osiągnąć, wspierając przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

„Nasza wielkość, skala i pozycja w łańcuchu dostaw nakładają na nas szczególną odpowiedzialność za agresywne działanie w oparciu o kluczowe zasady gospodarki o obiegu zamkniętym - projektowanie odpadów i zanieczyszczeń, utrzymywanie produktów i materiałów w użyciu oraz regeneracja naturalnych systemów”. powiedział Deon Stander, wiceprezes i dyrektor generalny RBIS, a także kierownictwo firmy, zrównoważony rozwój Avery Dennison. „Po ośmiu dekadach światowego przywództwa w produkcji nauczyliśmy się, jak ważne jest odkrywanie i ulepszanie wytwarzanych przez nas materiałów i produktów, a także sposób ich wytwarzania. Ponieważ gospodarka o obiegu zamkniętym jest wyraźnym punktem orientacyjnym, przesuwamy nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, a nasza działalność biznesowa, rozwijamy śmiałe rozwiązania, aby sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju naszych czasów ”- dodał.

Okólne praktyki i zobowiązania Avery Dennison obejmują:

  • wynalezienie materiałów, które poprawiają recykling dóbr konsumpcyjnych;
  • zwiększenie ilości materiałów pochodzących z recyklingu, które wykorzystujemy w produktach,
  • budowanie globalnego systemu recyklingu zużytych etykiet i materiałów opakowaniowych.

Od 2015 r. Zobowiązania Avery Dennison w zakresie zrównoważonego rozwoju przeniosły firmę na bardziej okrągłe praktyki. Na przykład firma opracowała całą gamę ponad stu produktów w swoim portfolio ClearIntent ™, które pomagają klientom i ich użytkownikom końcowym spełnić ich ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju poprzez zmniejszenie zużycia materiałów i zmniejszenie wpływu na środowisko. Obejmuje to produkty takie jak technologia kleju CleanFlake ™, która umożliwia czysty recykling butelek do pojemników PET.

Ponadto Avery Dennison ponownie wykorzystuje odpady wewnętrzne z przetwarzania tekstyliów do tworzenia nowych produktów z przędzy i współpracuje z wieloma firmami na całym świecie w celu recyklingu odpadów z wykładzin, aby zapobiec ich przedostaniu się na wysypiska śmieci.

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności