Drukarnia Coldset Printing Partners wybiera bezwodny druk offsetowy z użyciem płyt TorayPoprzedni artykuł 

Toray Graphics z Czech, wiodący producent technologii bezwodnych płyt offsetowych, poinformował dziś, że belgijska firma poligraficzna Coldset Printing Partners przekształciła większość swojej działalności w bezwodne maszyny offsetowe za pomocą płyt drukarskich Toray IMPRIMA i maszyn drukarskich Koenig & Bauer Cortina. Firma, która obsługuje macierzystego wydawcę gazety, a także klientów zewnętrznych, którzy wymagają druku offsetowego w jakości heatset, została utworzona w 2010 r. jako wspólne przedsięwzięcie w celu konsolidacji dwóch drukarni.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że drukowanie gazet będzie pod rosnącą presją ze względu na rozwój publikacji cyfrowych” - powiedział Paul Huybrechts, CEO. „Nasza główna drukarnia została założona w 1998 roku jako operacja typu greenfield z czterema prasami Koenig & Bauer z tradycyjnym offsetem mokrym. W 2013 roku zaczęliśmy zastanawiać się, jak odkryć się na nowo, aby lepiej dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. ”

Huybrechts informuje, że dzięki połączeniu uczestnictwa w targach Drupa i rozmowom z dostawcami z branży oraz współpracownikami z branży firma zdecydowała, że ​​najlepszym rozwiązaniem było zainwestowanie w dwie bezwodne wodne maszyny offsetowe Koenig & Bauer Cortina z płytami Toray IMPRIMA, a nowa konfiguracja została wdrożona w 2016 r.

„Głównym czynnikiem była jakość, którą mogliśmy osiągnąć dzięki temu rozwiązaniu”, wyjaśnia Huybrechts. „Podczas pracy w prasie coldset odkryliśmy, że dzięki bezwodnemu drukowi offsetowemu możemy osiągnąć jakość zbliżoną do heatset, znacznie zwiększając naszą elastyczność i różnorodność zastosowań, które możemy produkować.”

Huybrechts zwraca uwagę, że przy dokonywaniu zmiany ważne były również względy środowiskowe. „Przy offsecie bezwodnym nie używamy rozpuszczalników i nie zużywamy wody” - mówi. „Ponadto nasze zużycie energii jest mniejsze niż w przypadku konwencjonalnego przesunięcia na mokro o około 3%, co naprawdę stanowi sumę. Mamy mniej operacji czyszczenia i ogólnie płynniejszy proces produkcji przy mniejszej ilości odpadów początkowych, często tak małych, jak 40 kopii, co jest ważne, ponieważ długość serii wciąż spada. To, na co liczyliśmy, zostało naprawdę zrealizowane dzięki naszym prasom Cortina i płytom Toray.”

Firma ma rygorystyczny program recyklingu, wykorzystuje papiery zawierające prawie 100% włókien z recyklingu i ma wiatrak, który wytwarza około 50% zapotrzebowania na energię, z planem dodania energii słonecznej do końca roku. „Znajdujemy się także w pobliżu naszych młynów dostawców”, stwierdza Huybrechts, „co oznacza, że ​​odległość do materiałów transportowych jest mniejsza, co również pomaga utrzymać nasz ślad węglowy na tym samym poziomie. Wszystko to kryje się za naszym hasłem „Bezwodny druk. Oczywiście. ”, Kluczowy punkt sprzedaży zarówno dla nas, jak i naszych klientów zewnętrznych”.

Dla Huybrechts ważna jest także europejska produkcja Toray w Czechach oraz niezawodne partnerstwo i krótkie terminy realizacji. „Myślę, że Toray jest bardzo profesjonalnym producentem z najwyższej jakości płytami”, mówi, „a jego współpraca z Heights w zakresie opracowywania procesorów również przebiega dobrze.

Huybrechts zauważa również, że harmonogram produkcji w nocy w firmie jest pełny w produkcji gazet wydawnictwa macierzystego, dodając: „Ale 30% naszych obrotów pochodzi z druku stron trzecich. Aby jeszcze bardziej podnieść jakość, zainstalowaliśmy zespół lakieru / lakieru na jednej z naszych pras Cortina. Element jakości, w porównaniu z drukiem typu heatset, jest coraz ważniejszy dla naszej firmy, co jest jednym z powodów, dla których zainwestowaliśmy w bezwodny druk offsetowy. Uważamy, że przyszłość ma wysoką jakość. Klienci są coraz bardziej wymagający, a jeśli chcesz utrzymać i rozwijać tę działalność, musisz spełnić ich wymagania jakościowe. Prasy Cortina z płytami Toray pozwalają nam to zrobić. Teraz nasz dzienny harmonogram również jest prawie pełny! ”

Huybrechts i jego zespół z niecierpliwością oczekują na spotkanie grupy użytkowników Cortiny we wrześniu w Hasselt. „Mamy kilka ciekawych wiadomości do przekazania” - mówi. „Opracowaliśmy kontrolę atramentu w zamkniętej pętli dla Cortiny we współpracy z Koenig & Bauer i Q.I. Naciśnij Sterowanie. Jest to dobrze rozumiany proces w mokrym offsecie, ale nowy w środowisku Cortina. Pozwala nam to lepiej kontrolować temperaturę rastra i gęstość tuszu. Pierwsze testy zostały już wykonane, poprawiając już wysoki poziom jakości Cortiny, i mamy nadzieję, że uruchomimy to do końca roku. Nie tylko poprawia jakość, ale dodatkowo automatyzuje prasy Cortina, ułatwiając pracę operatora prasy i redukując potencjalne błędy wynikające z interwencji operatora.

Na podstawie informacji firmy Toray Graphics

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności