Comex wybiera Xeikon 3030 Digital Label PressPoprzedni artykuł 

Marzena Kostrzewa i Paweł Korczak
Marzena Kostrzewa i Paweł Korczak

Comex, wiodąca w Polsce drukarnia wysokoprzetworzonych, zaawansowanych technologicznie etykiet samoprzylepnych, zainwestowała w cyfrową prasę etykiet Xeikon 3030 zaprojektowaną ze zmienną szerokością wstęgi i technologią suchego tonera. Firma twierdzi, że strategią inwestycyjną jest rozszerzenie działalności poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych i dalsze zapewnianie wyjątkowej obsługi klienta w regionie i poza nim.

Założona ponad 30 lat temu jako drukarka komercyjna, Comex może teraz łączyć swoje unikalne i innowacyjne technologie RFID z najnowszą technologią suchego tonera firmy Xeikon, aby wytwarzać szeroką gamę złożonych wielowarstwowych, odklejanych etykiet i spersonalizowanych projektów farmaceutycznych, elastycznych opakowań , przemysł spożywczy, napojów i kosmetyczny, a także bilety na imprezy masowe o różnym poziomie bezpieczeństwa wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Marzena Kostrzewa, wiceprezes Comex, mówi: „To nasza druga inwestycja w technologię Xeikon. Mieliśmy wiele korzyści z naszego dotychczasowego Xeikon 330 kupionego kilka lat temu. W ostatnim roku obserwowaliśmy stały wzrost liczby i różnorodności zamówień na pracę. Doprowadziło to do konieczności poszerzenia naszego portfela produkcyjnego. Dlatego firma Comex zdecydowała się zainwestować w sprawdzoną technologię suchego tonera firmy Xeikon. Jesteśmy znani w całej Polsce jako specjaliści wykorzystujący nasze zaawansowane i innowacyjne rozwiązania do łączenia drukowania z najnowszymi technologiami RFID. Musieliśmy znaleźć odpowiednią prasę, aby zaspokoić nasze potrzeby i zapotrzebowanie.”

Comex ma wielu klientów o różnych wymaganiach. Na przykład w branży winiarskiej firma musiała wziąć pod uwagę surowce, których używają, aby wyróżnić swoje produkty. Kostrzewa kontynuuje: „Odkryliśmy, że technologia suchego tonera Xeikon jest niezastąpiona podczas nadruku na materiałach bardzo chłonnych. Kiedy uznaliśmy osiągniętą stabilność, intensywność kolorów i gładkość nadruku, wiedzieliśmy, że musimy mieć tę technologię w naszym portfolio, aby móc zaspokoić potrzeby wszystkich naszych klientów.”

Łączenie druku z innymi innowacyjnymi technologiami

Comex ma zaawansowaną halę produkcyjną z różnorodnym sprzętem, w którym projektuje i produkuje etykiety i etykiety RFID, między innymi ze standardami EPC Gen2, Mifare i NFC. Są one niezbędne w przypadku etykiet logistycznych i magazynowych, bibliotek i etykiet specjalnych, winiet i pieczęci elektronicznych. Każdy projekt jest dostosowywany do technologii drukowania w celu uzyskania najlepszego efektu. Firma jest wyjątkowa w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które łączą druk z najnowszymi technologiami, takimi jak RFID. Dzięki dedykowanemu wewnętrznemu działowi zajmującemu się technologią automatycznej identyfikacji Comex jest jedyną firmą w Polsce, która produkuje etykiety RFID od podstaw. Comex stale rozwija i poszerza gamę innowacyjnych rozwiązań dla setek klientów w Polsce i za granicą. Firma podąża za trendami i jest znana z tworzenia rozwiązań wcześniej niedostępnych.

Kostrzewa pragnie podkreślić, że instalacja nowego sprzętu Xeikon została już dobrze przyjęta przez klientów i przyniosła już wiele wymiernych korzyści. Rozwiązania oferowane przez Xeikon 3030 wraz z oprogramowaniem umożliwiają nie tylko drukowanie wyżej chłonnych podłoży strukturalnych dla klientów z branży winiarskiej, ale także wydajną produkcję etykiet przy użyciu zmiennych baz danych. Dzisiaj Comex jest w stanie wydrukować dowolne zamówienie, dotychczas niemożliwe do wykonania na żadnej innej maszynie cyfrowej. Kostrzewa podsumowuje: „Dzięki cyfrowej maszynie drukarskiej Xeikon 3030 osiągnęliśmy wyższy poziom produkcji etykiet pod względem jakości, powtarzalności i zgodności z profilami powlekanymi ISO. To dla nas bardzo ważne. Ważne jest również to, że nowe oprogramowanie Xeikon znacznie usprawniło przygotowywanie i produkcję złożonych i spersonalizowanych zadań oraz zapewniło kluczowe oszczędności czasu, zwłaszcza przy zmianie surowców na maszynie. Pragniemy również podkreślić doskonałe przygotowanie techniczne oraz niezwykle niezawodną i szybką reakcję polskiego zespołu serwisowego Xeikon. Profesjonalizm wykazany przez ich pracowników był istotnym czynnikiem w naszej decyzji o zakupie od Xeikon. ”

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności