Colours Factory finalistą CEMA 2019 HP Inkspiration AwardsPoprzedni artykuł 

Standardowy format? Druk w CMYK-u? Zwykłe składanie? Nie w tym przypadku! Spinning Orange to ulotka inna niż wszystkie. To wynik pracy całej firmy – począwszy od koncepcji działu marketingu, poprzez przemyślany projekt graficzny, druk, aż po dalsze procesy introligatorskie. Spinning Orange to pokazanie alternatywy dla druku offsetowego w kwestii wykorzystania kolorów specjalnych. I właśnie ten produkt pozwolił drukarni Colours Factory na zdobycie tytułu finalisty CEMA 2019 HP Inkspiration Awards w kategorii autopromocja.

Jak twierdzą pomysłodawcy - największym wyzwaniem przy tworzeniu ulotki było połączenie odpowiedniej formy z przekazem. Dużą próbą umiejętności okazał się także sam projekt, który wymagał solidnej wiedzy graficznej w kwestii przygotowania plików produkcyjnych. Drukarnia wykonała wiele testów, aby sprawdzić jak podczas kolejnych procesów introligatorskich zachowuje się druk z wykorzystaniem kolorów specjalnych. Procesy te obejmowały: uszlachetnienie folią matową, nałożenie lakieru wybiórczego UV, frezowanie, a następnie nitowanie. Każdy proces musiał być wykonany z należytą starannością i dokładnością, aby ulotka mogła się obracać, a okręgi składały się w czytelny napis.

- Wynik pracy nad tą niestandardową formą ulotki okazał się niezwykle satysfakcjonujący. Zaskoczyła nas soczystość barw i jakość druku. Wymyślona przez nas forma to strzał w dziesiątkę. Mimo wielu procesów postdrukowych, Spinning Orange to produkt doskonały – mówi Agnieszka Grochowska, specjalista ds. marketingu w Colours Factory i dodaje - Drukowaliśmy z wykorzystaniem maszyny HP Indigo, ponieważ zależało nam na wypromowaniu druku cyfrowego z użyciem kolorów specjalnych i pokazaniu, że jego jakość jest naprawdę świetna. Cieszymy się, że zebrane w Barcelonie jury składające się ze specjalistów w dziedzinie druku i komunikacji wizualnej doceniło nasz pomysł.

Wszystkie starania nad efektem finalnym ulotki sprawiły, że firma Colours Factory otrzymała tytuł finalisty w edycji CEMA 2019 HP Inkspiration Awards w kategorii autopromocja. Jak zapewniają pracownicy firmy, przed nimi kolejne edycje i starania o pierwsze miejsce w tym prestiżowym konkursie.

Na podstawie informacji firmy Colours Factory Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności