Toray świętuje 42 lata bezwodnego druku offsetowegoPoprzedni artykuł 

Kristian Ekvall
Kristian Ekvall

Kiedy Labelexpo obchodzi 40. rocznicę, my również w Toray świętujemy 42 lata bezwodnego druku offsetowego, dzieląc się historią o tym, jak i dlaczego powstał bezwodny druk offsetowy, a także o tym, dokąd w przyszłości pójdzie.

Po około pięciu latach prac badawczo-rozwojowych bezwodny druk offsetowy został po raz pierwszy wprowadzony na rynek na targach drupa 1977 i wprowadzony na rynek przez Toray w 1978 roku. Pierwszymi bezwodnymi płytami offsetowymi były płyty dodatnie typu TAP. Ponieważ pierwsza płyta była oparta na dodatnim formacie roboczym, w którym około 95% produkcji działa pozytywnie, produkt został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w Japonii. Producenci prasy, atramentu i papieru współpracowali z Toray w celu wsparcia produktu, a wstępna akceptacja na rynku była bardzo dobra.

Chociaż bezwodna kompensacja została po raz pierwszy zademonstrowana w Ameryce Północnej na Print 1980, nadal miała pozytywnie działającą bazę. Ale do 1982 r. Toray opracował tabliczkę typu negatywnie działającą (TAN), co pozwoliło na rynku w Ameryce Północnej, gdzie 95% rynku działało negatywnie. Jednak akceptacja w Ameryce Północnej była nieco powolna, częściowo ze względu na konserwatywne działania marketingowe i brak niezawodnej dostawy bezwodnych farb offsetowych w tej lokalizacji. W ostatnich latach jednak bezwodna kompensacja zaczęła być postrzegana jako bardziej opłacalna opcja na całym świecie.

Bezwodny druk offsetowy to zielony alternatywny system drukowania, który działa na standardowych maszynach offsetowych. Kluczem do drukowania bezwodnego jest płyta, która wykorzystuje odporną na atrament powłokę z gumy silikonowej, aby wyeliminować potrzebę osiągnięcia równowagi atrament / woda zgodnie z wymaganiami w przypadku konwencjonalnego rozwiązania zwilżającego.

Bezwodny druk offsetowy eliminuje wiele problemów, z którymi spotykają się konwencjonalne drukarki offsetowe (i środowisko). W procesie drukowania nie stosuje się wody, co pozwala zachować cenny surowiec. A ponieważ nie ma potrzeby ustalania bilansu atramentu / wody, prasy podchodzą do barwienia znacznie szybciej. Oznacza to łatwiejszą obsługę przy mniejszej ilości odpadów produkcyjnych, krótszy czas wprowadzania na rynek oraz możliwość ekonomicznego wytwarzania krótszych serii, które są dziś powszechne.

Teraz bezwodny druk offsetowy rozszerzył się na wiele innych aplikacji, w tym etykiety i aplikacje zabezpieczające, takie jak paszporty, karty identyfikacyjne, bilety na wydarzenia, banknoty i inne. Ponieważ przepisy dotyczące ochrony środowiska zaostrzyły się na całym świecie, coraz większa liczba drukarek komercyjnych poszukuje możliwości przejścia na bezwodne rozwiązania offsetowe, aby móc spełnić bardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku drukowania na niechłonnych podłożach, takich jak tworzywa sztuczne i metal, zarówno w zastosowaniach o wysokim wzroście, jak i wysokich marginesach w przypadku bezwodnych drukarek offsetowych.

Toray nadal jest liderem w tej dziedzinie, wprowadzając wiele innowacji zarówno w zakresie płyt, jak i procesorów, które pomagają drukarkom offsetowym w dostarczaniu wyższej jakości, zmniejszeniu ilości odpadów - a co coraz ważniejsze - znacznie zmniejszają wpływ na środowisko. Ważna jest także zdolność podmiotów wprowadzających bezwodny druk offsetowy do wchodzenia na nowe rynki i generowania nowych źródeł przychodów, zwłaszcza w przypadku aplikacji na nieporowatych podłożach oraz dla osób wymagających bardzo wysokiej jakości, takich jak etykiety i dokumenty zabezpieczające.

W Toray uważamy, że nasza praca nad bardziej zrównoważonym drukiem offsetowym jest następstwem pracy, którą Labelexpo wykonuje od 40 lat - pomagając we wprowadzaniu odpowiedzialnych technologii na rynek, dzięki którym drukowanie etykiet jest bardziej konkurencyjne, zrównoważone i zyskowne. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację współpracy z organizatorami wydarzeń Labelexpo na całym świecie, dołączając do nich w ważnych miejscach, w których organizują oni branżę.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową: www.toraywaterless.com.

Z poważaniem,

Kristian

Na podstawie informacji firmy Toray

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności